76. Mistrzostwa Polski do lat 20 w Lekkiej Atletyce w Radomiu, dzień 2. Brązowy medal Adama Bajorskiego! Zobaczcie zdjęcia

Stanisław Wróbel
Artur Bajorski w biegu po brązowy medal mistrzostw Poski
Artur Bajorski w biegu po brązowy medal mistrzostw Poski UM Radom
W Radomiu trwają 76.Mistrzostwa Polski do lat 20 w Lekkiej Atletyce. Drugiego dnia imprezy , w piątek, wydarzeniem był sukces zawodnika RTL Optima Radom Adama Bajorskiego. Zdobył on brązowy medal w biegu na 2000 metrów z przeszkodami! Zobaczcie zdjęcia.

Adam Bajorski uzyskał czas 5.52,08 minut co jest jego rekordem życiowym. Wygrał Maciej Magier z AZS-AWFiS Gdańsk - 5.45,25 minut. W tym samym biegu ósmy był drugi zawodnik naszego klubu - Miłosz Skaliński z czasem 6.17,86. Trzynasty był z kolei kolejny nasz reprezentant Denis Oraczko - czas 6.30,11.

W piątek starowali też inni zawodnicy z Optimy Radom.

• Marlena Prygiel zajęła ósme miejsce w finale rzutu oszczepem - uzyskała wynik 35,99 metrów. Wygrała Natalia Jasińska z AZS-AWFiS Gdańsk - 46,30.
  • Filip Faliński był 12 w rzucie oszczepem z wynikiem 45,81 metrów.
  • Dorota Fałdorowicz zajęła 13 miejsce w biegu na 2 000 metrów z przeszkodami uzyskując czas 7.37,98 minut.
  • Wojciech Szajner był szósty w finale B ma 400 metrów z czasem 49,92 sekundy.

Nasz klub reprezentuje na radomskich mistrzostwach 11 zawodników.