94 Lekkoatletyczne mistrzostwa Polski seniorów w Lublinie z udziałem reprezentantów radomskiego regionu

Zaktualizowano
Patryk Kozłowski.
Patryk Kozłowski. Echo Dnia
W pierwszym dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów w Lublinie, najlepiej wypadł Patryk Kozłowski z ZTE Radom, który zajął czwarte miejsce.

Już o godzinie 9 rano do chodu na 10000 wystartował Jacek Cyngot z Olimpu Kozienice. Z wynikiem 50.08.78 minuty zajął szóste miejsce.

Później na starcie stanęły płotkarki i płotkarze na 400 metrów.

Wśród mężczyzn Jakub Smoliński z ZTE Radom z trzecim czasem 51.70 sekundy zakwalifikował się do sobotniego finału.

Wśród kobiet Natalia Wosztyl z ZTE Radom z czwartym czasem eliminacji 58.18 sekundy zakwalifikowała się do sobotniego finału. Inna radomianka, Zofia Praczukowska uzyskała 21 czas 61.65 sekundy, który nie dał finału.

Na 3000 metrów w przeszkodami biegała 40 letnia Danuta Woszczek z Olimpu Kozienice. Kozieniczanka przybiegła na metę jedenasta z czasem 11.32.76 minuty.

Kolejną konkurencją biegową był eliminacje sprintu na 100 metrów kobiet i mężczyzn.
Wśród kobiet była zgłoszona Martyna Kotwiła z ZTE Radom, ale ostatecznie na starcie nie stanęła. Odpoczywa przed startem na 200 metrów.
Wśród mężczyzn biegał Michał Czyż z Orląt Radom. Uzyskał 21 czas - 10.99 sekundy i nie zakwalifikował się do finału.

Bardzo emocjonujący był bieg na 1500 metrów z udziałem Patryka Kozłowskiego z ZTE Radom. Podopieczny trenera Leszka Trzosa zajął czwarte miejsce z czasem 3.48.64 minuty. Wygrał Adam, Kszczot z RKS Łódź po długim finiszu z czasem 3.46.24 minuty.

Ostatnim piątkowym finałem był bieg mężczyzn na 3000 metrów z przeszkodami z udziałem dwóch zawodników ZTE Radom, Mateusza Kaczora i Mateusza Dębskiego.
Ostatecznie Mateusz Dębski był siódmy z czasem 9.22.87 minuty, Mateusz Kaczor dziesiąty z czasem 9.28.30 minuty.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.