95. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów od piątku do niedzieli w Radomiu. Wystartują największe polskie gwiazdy królowej sportu

Zaktualizowano
Mateusz Kaczor (przodem) cieszy się ze srebrnego medalu mistrzostw Polski. Tyłem mistrz Polski na 3000 metrów w przeszkodami, Krystian Zalewski.
Największa sportowa impreza na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat rozpoczyna się w piątek o godzinie 15 w Radomiu. Są to 95. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów. Zapowiada się znakomita impreza w znakomitej obsadzie z najlepszymi polskimi lekkoatletami. W stawce ponad 600 startujących nie zabraknie lekkoatletów ZTE Radom na czele z aktualną mistrzynią Polski na 200 metrów, Martyną Kotwiłą.

Program minutowy piątkowych 95. Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski (w nawiasach starty reprezentantów ZTE Radom)

Godzina 15.05 trójskok mężczyzn finał (Dawid Krzemiński, ZTE Radom)
W pierwszym skoku, zawodnik ZTE spalił próbę, w drugiej skoczył 14.23 metra, trzecią spalił i ostatecznie zajął jedenaste miejsce.
Mistrzem Polski został Adrian Świderski ze Śląska Wrocław z wynikiem 16.18 metra.

Godzina 15.15 rzut oszczepem kobiet (Joanna Hajdrowska, ZTE Radom)
W pierwszym rzucie, zawodniczka ZTE uzyskała rezultat 43.80 metra, w drugiej 40.92 metra, w trzeciej 42.21 metra, w czwartej 42.91 metra, w piątej 45.49 metra, a w szóstej 39.91 metra.
Joanna Hajdrowska zajęła siódme miejsce.
Mistrzynią Polski została Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki z wynikiem 59 metrów.
- Macie bardzo ładny stadion, pięknie klaskaliście, a jak mam złoty medal - powiedziała po ostatnim rzucie mistrzyni Polski.

Godzina 15.55 100 metrów kobiet preeliminacje (Julia Adamczyk, Martyna Osińska, ZTE Radom)
W swoim biegu Maryna Osińska zajęła piąte ostatnie miejsce z czasem 12.47 sekundy, Julia Adamczyk także w swoim biegu zajęła piąte miejsce czasem 12.66 sekundy. Zarówno Julia jak i Martyna nie zakwalifikowały się do biegów eliminacyjnych.

Godzina 16:15 400 metrów przez płotki mężczyzn eliminacje (Patryk Adamczyk, Jakub Smoliński, ZTE Radom)
W pierwszym biegu eliminacyjnym, Jakub Smoliński zajął drugie miejsce i pewnie zameldował się w finale w czasem 52.50 sekundy. Z kolei Patryk Adamczyk wygrał swój bieg eliminacyjny z czasem 52,33 sekundy i oczywiście pobiegnie w finale.

Godzina 16.35 400 metrów przez płotki kobiet eliminacje (Natalia Wosztyl, Izabela Smolińska).
W pierwszym biegu eliminacyjnym, Izabela Smolińska miała pecha. Do ostatniego płotka biegła druga, ale na tym płotku się przewróciła i ostatecznie zajęła piąte miejsce i nie pobiegnie w finale.
W drugim biegu eliminacyjnym pobiegła Natalia Wosztyl zajęła drugie miejsce z czasem 58.73 sekundy i pobiegnie w finale.

Godzina 16.40 skok o tyczce mężczyzn finał
Mistrzem Polski został Paweł Wojciechowski z Zawiszy Bydgoszcz z wynikiem 5.71 metra.
- Zawsze można skoczyć wyżej, ale spokojnie jest dobrze, forma rośnie, już niedługo mistrzostwa świata - powiedział złoty medalista.

Godzina 17.00 uroczyste otwarcie

Godzina 17.10 pchnięcie kulą kobiet finał
Mistrzynią Polski została Paulina Guba z AZS UMCS Lublin z wynikiem 18.57 metra.
- Bardzo dziękuję za doping, jesteście kochani - powiedziała po ostatnim rzucie Paulian Guba.

Godzina 17:25 400 metrów mężczyzn eliminacje (Robert Mnich, ZTE Radom)
Pierwszy mecz eliminacyjny wygrał Wiktor Suwara z AZS AWF Warszawa z czasem 46.82 sekundy.
W drugim biegu, Robert Mnich zajął ostatnie ósme miejsce z czasem 49.71 sekundy i nie zakwalifikował się do finału.

Godzina 17.35 400 metrów kobiet eliminacje
Pierwszy bieg eliminacyjny wygrała aktualna mistrzyni Europy, Justyna Święty - Ersetic z AZS AWF Katowice z czasem 53.39 sekundy.
Drugi bieg eliminacyjny wygrała Iga Baumgart - Witan z BKS Bydgoszcz z czasem 53.21 sekundy.
Trzeci bieg wygrała Anna Kiełbasińska z SKLA Sopot z czasem 52.83 sekundy.

Godzina 18.05 100 metrów mężczyzn eliminacje
Pierwszy bieg eliminacyjny wygrał Remigiusz z Zawiszy Bydgoszcz z czasem 10.51 sekundy.
Drugi bieg eliminacyjny wygrał Przemysław Słowikowski z AZS AWF Katowice z czasem 10.27 sekundy.
Trzeci bieg eliminacyjny wygrał Dominik Kopeć z czasem 10.30 sekundy.

Godzina 18.10 rzut oszczepem mężczyzn finał
Mistrzem Polski został Marcin Krukowski z Warszawianki Warszawa z wynikiem 78.70 metra.
- Dziękuję publiczności za doping - powiedział złoty medalista.

Godzina 18.15 trójskok kobiet finał
Mistrzynią Polski została Adrianna Szóstak z AZS Poznań z wynikiem 13.30 metra.

Godzina 18.25 100 metrów kobiet eliminacje (Martyna Kotwiła, ZTE Radom)
Martyna Kotwiła pobiegnie w trzeciej serii eliminacyjnej.
Pierwszą serię eliminacyjną wygrała Ewa Swoboda z AZS AWF Katowice z czasem 11.30 sekundy.
Drugą wygrała Kamila Ciba z AZS Poznań z czasem 11.57 sekundy
Trzecią wygrała Martyna Kotwiła z czasem 11.72 sekundy.
Oczywiście podopieczna trenerki Bożeny Jadczak, jeszcze dziś pobiegnie w finale, około 19.35.

Godzina 18.50 800 metrów kobiet eliminacje
Pierwszy bieg eliminacyjny Anna Sabat z Resovii Rzeszów z czasem 2.07.01 minuty.
Drugi bieg wygrała Joanna Jóźwik z AZS AWF Katowice z 2.11.68 minuty.

Godzina 19.05 800 metrów mężczyzn eliminacje
Pierwszy bieg eliminacyjny wygrał Mateusz Borkowski z RKS Łódź z czasem 1.56.58 minuty,
Drugi z kolei Michał Rozmys z Bornim Goleniów z czasem 1.54,02 minuty.

Godzina 19.25 100 metrów mężczyzn finał
Mistrzem Polski został Dominik Kopeć z Agrosu Zamość z czasem 10.31 sekundy.
- Można było jeszcze coś urwać z czasu - powiedział na mecie mistrz Polski.

Godzina 19.35 100 metrów kobiet finał (Martyna Kotwiła)
Mistrzynią Polski została Ewa Swoboda z czasem 11.21 sekundy.
Martyna Kotwiła zajęła piąte miejsce z czasem 11.70 sekundy.

Godzina 19.45 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn finał (Mateusz Dębski, Mateusz Kaczor)
Ależ radość w Radomiu. Mateusz Kaczor, reprezentant ZTE Radom, podopieczny trenera Leszka Trzosa zdobył tytuł wicemistrza Polski. Mistrzem Polski został Krystian Zalewski z Bornimu Goleniów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.