Adam Buksa dalej zachwyca. Tym razem strzela i asystuje w MLS [WIDEO]

Tomasz Biliński
Adam Buksa dalej zachwyca. Tym razem strzela i asystuje w MLS
Adam Buksa dalej zachwyca. Tym razem strzela i asystuje w MLS USA TODAY Network/Sipa USA/East News
Trwa bardzo dobry okres Adama Buksy. 25-letni napastnik minionej nocy strzelił gola i zaliczył asystę, a jego New England Revolution wygrało na wyjeździe z DC United 3:2. Zobacz gola reprezentanta Polski.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W 51. minucie bramkę zdobył holenderski napastnik Nigel Robertha. Dziesięć minut później do wyrównania doprowadził Adam Buksa. Dla Polaka to 14. trafienie w 29. występie w MLS w tym sezonie.

Chwilę później New England Revolution objęło prowadzenie za sprawą gola Carlesa Gila. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 79. min i zdobył ją Gustavo Bou. Świetną asystą popisał się przy niej Buksa. 25-letni Polak przyjął piłkę w polu karne, zwiódł rywala i piętą odegrał piłkę do kolegi z zespołu.

W doliczonym czasie gry DC United zmniejszyło rozmiary przegranej, dzięki trafieniu Ramona Abila.

Zespół Polaka jest liderem wschodniej konferencji. Ma jeden mecz rozegrany więcej niż większość rywali i aż 20 punktów przewagi nad drugą ekipa w tabeli - Nashville SC.

Buksa w ostatnich tygodniach jest w formie także w reprezentacji Polski. Od wrześniowych meczów eliminacji mistrzostw świata szansę daje mu Paulo Sousa. W pięciu spotkaniach zdobył pięć bramek.

Zobacz skrót meczu DC United - New England Revolution, gol i asysta Adama Buksy

Bayern Monachium pokonał w Lizbonie Benfikę, ale rozpędził się dopiero w drugiej połowie. Wygrał 4:0, a trzeciego gola strzelił Robert Lewandowski. Zobacz, jak oceniły go niemieckie media. Przypominamy, że w ich przypadku "1" oznacza najlepszą ocenę, a "6" najgorszą.

Niemieckie media oceniły Roberta Lewandowskiego za mecz w Li...