Agata Kaczmarska leci na mistrzostwa świata. Zapowiada walkę o złoto!

SzS
Agata Kaczmarska z nominacją do kadry narodowej
Agata Kaczmarska z nominacją do kadry narodowej archiwum
Agata Kaczmarska zawodniczka Radomiaka Radom wylatuje w czwartek do Delhi na mistrzostwa świata. Zapowiada, że powalczy o najwyższe cele.

Kaczmarska w żeńskim boksie to największy talent jaki trafił się w regionie radomskim w ostatnich latach. Pochodzi spod Iłży. Trafiając do sekcji trenera Sławomira Żeromińskiego już sporo potrafiła, bo podstaw boksu uczył ją starszy brat.
W 2015 roku odniosła swój pierwszy, międzynarodowy sukces. Wywalczyła młodzieżowe wicemistrzostwo świata. Podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w boksie do lat 22, które odbyły się w Targu Jiu w Rumunii wywalczyła złoty medal. W finale kategorii wagowej do 81 kg Agata pokonała silną Turczynką Salmą Karakoyun. Do tego doszły mistrzowskie tytuły w Polsce już w gronie seniorek.
Teraz Agata Kaczmarska chce powalczyć o seniorskie mistrzostwo świata. Już w czwartek wraz z kadrą narodową wylatuje do Indii, gdzie 15 listopada rozpoczną się turniejowe walki.
- Czeka nas tygodniowa aklimatyzacja. Czas przygotowań był bardzo trudny, ale wierzę, że zaprocentuje już podczas turnieju. Myślę, że jestem w bardzo dobrej formie. Zobaczymy na miejscu co mnie czeka. W imprezie wystartuje w mojej wadze światowa czołówka pięściarek. Jadę po najwyższe cele - powiedziała nam Agata Kaczmarska.