Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Agencja Rozwoju Przemysłu chce zbudować nowoczesny biurowiec Fabryki Broni. Pomysł nie podoba się związkowcom

Janusz Petz
Janusz Petz
Według najnowszej koncepcji Agencji Rozwoju Przemysłu historyczny budynek Fabryki Broni ma być wyburzony, a na jego miejscu stanie nowoczesny biurowiec, w którym pracę będzie miało nawet 2 tysiące osób.
Według najnowszej koncepcji Agencji Rozwoju Przemysłu historyczny budynek Fabryki Broni ma być wyburzony, a na jego miejscu stanie nowoczesny biurowiec, w którym pracę będzie miało nawet 2 tysiące osób. ARP
Agencja Rozwoju Przemysłu wciąż jest zainteresowana budową nowoczesnego biurowca na dawnym terenie Fabryki Broni przy ulicy Przemysłowej. Chce jednak wyburzyć historyczną siedzibę fabryki i postawić zupełnie nowy biurowiec. Pomysł nie podoba się związkowcom z Łucznika.

Zapewnienie o chęci budowy nowoczesnego biurowca przy ulicy Przemysłowej padło podczas spotkania kierownictwa Agencji Rozwoju Przemysłu z przedstawicielami władz miasta.  Agencja Rozwoju Przemysłu początkowo zapowiadała modernizację istniejącego budynku fabryki. Ze względu na zmianę uwarunkowań technicznych i rynkowych wpływających na brak biznesowej zasadności jej realizacji zmieniła swoje plany. Chce go wyburzyć i wybudować w tym miejscu zupełnie nowy biurowiec. 
 

Ważne nowe miejsca pracy

- Radomiowi potrzebne jest nowoczesne centrum biurowe zgodne z aspiracjami miasta. Dlatego przygotowujemy koncepcję zupełnie nowego budynku spełniającego najwyższe standardy warunków pracy, a także skomunikowania z innymi dzielnicami - mówił Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

- Rozmowy przebiegły w bardzo dobrej atmosferze. Dla nas, jako władz miasta najważniejsze jest to, że w ogóle inwestycja ARP ma szansę realizacji. Cieszę się z zapewnienia, jakie otrzymaliśmy, bo to szansa na utworzenie nawet około 2 tysięcy nowych miejsc pracy, szczególnie w obszarze usług dla biznesu. To rozwijający się sektor, w którym nasze miasto już ma bardzo mocną pozycję i wskazywane jest jako miejsce o bardzo dużym potencjale rozwoju - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele władz ARP zapewnili także, że są zainteresowani uczestniczeniem w tworzeniu optymalnego układu komunikacyjnego, w tym między innymi dostatecznej liczby miejsc parkingowych w pobliżu nowego biurowca. Do ustalenia pozostają kwestie włączenia terenu inwestycji do układu komunikacyjnego Radomia, a także podział kosztów w tym zakresie.

To historia Radomia

Pomysł wyburzenia budynku nie podoba się związkowcom z Fabryki Broni „Łucznik”. - Utrzymujemy kontakty z emerytowanymi pracownikami fabryki i słyszymy negatywne opinie na temat zniszczenia, demontażu budynku. Przecież to jest kawał historii tego miasta. Naszym zdaniem powinno zostawić się przynajmniej część budynku i ewentualnie wkomponować go w nowy biurowiec. Tam powinno być stworzone chociażby mini muzeum, na przykład w miejscu, gdzie urzędował dyrektor Kazimierz Ołdakowski. Jesteśmy zaniepokojeni tym, że powstanie tam gruz, a potem biura, których i tak jest nadmiar w Radomiu – powiedział Dariusz Sobczak, sekretarz Komisji Zakładowej Solidarności w Fabryce Broni „Łucznik”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie