W piątek, 15 marca w Kielcach ruszają najpopularniejsze halowe targi techniki rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku będą szczególne - obchodzą jubileusz 25-lecia i są rekordowe.

ZOBACZ TAKŻE PROGRAM: Gość Dnia. Andrzej Mochoń o rozmachu Agrotechu 2019, pierwszych targach rolniczych i chwili, kiedy ważyły się ich losy

Podczas 25.

edycji targów Agrotech w Kielcach ofertę zaprezentuje ponad 750 wystawców z 25 krajów świata, zajmą rekordową powierzchnię ponad 66 tysięcy metrów kwadratowych. Wystawcy w 11 halach i na terenie zewnętrznym zaprezentują najnowsze i najpopularniejsze ciągniki, kombajny, opryskiwacze, siewniki, pługi, agregaty, przyczepy, maszyny i urządzenia, a także nawozy, środki ochrony roślin, biostymulatory, instalacje urządzeń i konstrukcje budowlane, odzież i przyrządy do prac rolnych.

KLIKNIJ TU I ZOBACZ PROGRAM TARGÓW AGROTECH 2019

Premiery od wielkich graczy i nie tylko
Agrotech znów gromadzi największych graczy branży. Pojawią się między innymi: Case IH, New Holland, AGCO, John Deere, Farmtrac, Zetor, Kuhn, McCormick, Manitou, Kubota, Ursus, Krukowiak, Claas, Same Deutz Fahr i wiele innych firm.

O tym, jak wielkie targi mają znaczenie dla producentów maszyn i ciągników rolnicych świadczą premierowe prezentacje. New Holland zaprezentuje między innymi koncepcyjną wersję ciągnika napędzanego metanem. Zainteresowanie wzbudzi tu także limitowana seria Fiat Centenario, które producent wprowadza na rynek z okazji 100-lecia działania firmy. Kluczowe miejsce na stoisku Case IH zajmie Maxxum 145 Multicontroller, który zdobył nagrodę „Ciągnik Roku 2019” oraz nagrody za najlepsze wzornictwo. Z kolei Zetor w pierwszej kolejności w Kielcach pokaże model Proxima CL 110. W innych krajach będzie on dostępny dopiero od połowy roku.

Premierowe prezentacje udoskonalonych opryskiwaczy serii Golliat przygotowuje firma Krukowiak. Nowe rozwiązania technologiczne w kilku agregatach pokaże przedsiębiorstwo Dziekan, zobaczymy między innymi maszynę do uprawy ziemi w czasie suszy. Premierę w kraju będą miały ładowarki przegubowe Manitou.

Przypomnijmy, że wiele firm właśnie na Agrotech szykuje specjalne promocyjne oferty. Można porównać je między sobą i wybrać najkorzystniejszą.

Konferencje i porady

Choć blask nowiutkich maszyn przyciąga, to przyjeżdżający na Agrotech rolnicy szukają też wiedzy. W jednym miejscu stoiska zajmą specjaliści ze wszystkich instytucji związanych z rolnictwem i organizacji gospodarzy, jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, czy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Centrum Doradztwa Rolniczego przeprowadzi panele dyskusyjne wdrażanie innowacji w polskim rolnictwie na przykładzie grup operacyjnych, uprawie konopi włóknistych, czy ograniczaniu strat azotu w produkcji rolniczej oraz innowacje w produkcji mleka. Ważną konferencją przeprowadzi w piątek Państwowa Inspekcja Pracy o bezpiecznym i legalnym zatrudnieniu cudzoziemców w rolnictwie.

Zjadą blogerzy
W niedzielę na Agrotech zjadą blogerzy i youtuberzy rolniczy. Z gośćmi od godziny 12 porozmawiają Piotr Kaliski, czyli "Rolnik Szuka", Michał Słomski, czyli "Słomek", Matheo780. Pojawi się także Magdalena Urbaniak – „Tractormania - Dziewczyna na traktorze”.

Lax - Expo z premierami
Od 19 lat targom AGROTECH towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. W tym roku prezentuje się na nich kilkadziesiąt firm branży z Polski, Włoch i Słowenii. Przewidziano na nich premierę nowych pilarek Husqvarna, pokazy pracujących linii do obróbki drewna, pokazy sygnalistów i wiele innych atrakcji.

WAŻNE:

Targi Kielce mieszczą się przy Zakładowej 1 w Kielcach.
Godziny otwarcia:

  • Piątek, 15 marca: 10.00-17.00
  • Sobota, 16 marca 9.00-17.00
  • Niedziela, 17 marca 9.00-17.00

Rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godziny 16.00 każdego dnia

Ceny biletów wstępu:

  • normalny - 10 zł,
  • ulgowy - 5 zł (dla młodzieży szkolnej i studenckiej oraz grup zorganizowanych powyżej 15 osób - opiekun bezpłatnie)

ZOBACZ TAKŻE


POLECAMY RÓWNIEŻ:


NOWE ZASADY PRZECHOWYWANIA NAWOZÓW I NAWOŻENIA


PLAN NAWOŻENIA AZOTEM – JAK SPORZĄDZIĆGdzie zarejestrować koło gospodyń wiejskich?Dopłaty do paliwa rolniczego 2019
Śmieszne nazwy miejscowości w Polsce. ZOBACZ galerię!NIE CHCIAŁ JEJ ROLNIK, KTÓRY SZUKA ŻONY. ZOBACZCIE ZDJĘCIA WYSPORTOWANEJ PAULINY