MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Air Show 2017 w Radomiu. Program, parkingi, mapa lotniska, komunikacja, atrakcje

MAG
Biuro Organizacyjne Air Show 2017
W dniach 26-27 sierpnia na lotnisku w Radomiu odbędzie się kolejna XV edycja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych - Air Show 2017.

Air Show w Radomiu to jedna z większych imprez lotniczych w Europie. Odbywa się ona na radomskim lotnisku Sadków od 2000 roku, a od 2003 roku w cyklu dwuletnim.

PROGRAM. 10 godzin podniebnych ewolucji, 76 samolotów i śmigłowców w pokazach dynamicznych, 54 maszyny na wystawie statycznej oraz 65 samolotów i helikopterów podczas otwierających część wojskową pokazów defiladzie - to liczby opisujące Air Show 2017 w Radomiu.

CZYTAJ KONIECZNIE:

PARKINGI, KOMUNIKACJA.

Widzowie pokazów, przyjeżdżający samochodami do Radomia, powinni mieć za przednią szybą białą kartkę A4 z napisem AIR SHOW. Będą wówczas kierowani przez służby porządkowe na parkingi. W okolicach lotniska na Sadkowie będą zmiany w organizacji ruchu.

CZYTAJ TEŻ:

Na wszystkich liniach komunikacji miejskiej w Radomiu będzie obowiązywała taryfa miejska (bilet normalny: 3,00 zł, ulgowy: 1,50 zł). Kierowcy autobusów będą prowadzili sprzedaż biletów jednorazowych w cenach: 4,00 zł (bilet normalny) i 2,00 zł (bilet ulgowy). Sprzedaż będzie odbywać się tylko podczas postojów na przystankach i za odliczoną należnością. Bilety komunikacji miejskiej będą dostępne także w biletomatach stacjonarnych oraz busach MZDiK.

UWAGA! Paragony ze stref parkingowych, organizowanych przez miasto Radom będą uprawniały do przejazdów autobusami komunikacji miejskiej na odcinkach ze stref parkingowych do lotniska i z powrotem - jedynie w dniu ich wystawienia.

WEJŚCIE NA LOTNISKO.Bramy na lotnisko będą otwarte w sobotę i niedzielę od godz. 8. Uwaga! Nie będzie kas biletowych przed lotniskiem, wejście tylko dla posiadaczy bezpłatnych kart wstępu. Uwaga! Osoby, które wejdą na teren lotniska, nie będą mogły np. wyjść i wrócić ponownie aż do zakończenia imprezy.

Na teren lotniska nie wolno wnosić przedmiotów niebezpiecznych, wskaźników laserowych, ostrych przedmiotów, czy kasków. Nie wjedziemy tam również rowerem, ani żadnym innym pojazdem. Nie wolno też używać dronów. Butelki z wodą tylko do pojemności 0,5 litra.

CZYTAJ KONIECZNIE:

Organizatorzy przestrzegają przed okazjonalnym zakupem bezpłatnych biletów. Według nich, nieuczciwi handlarze mogą oferować bilety, które zostały już sprzedane kilka razy. Każda wejściówka ma unikalny kod kreskowy, który bramka przy wejściu zarejestruje tylko raz. Możliwe, że właściciele prywatnych parkingów będą oferować płatne miejsca parkingowe wraz z gratisowym biletem na pokazy. Przed lotniskiem mogą też pojawić się osoby, sprzedające różne drobiazgi, książki czy zdjęcia, dodając do nich gratis wejściówkę. Ceny od 30-80 złotych.

WYSTAWY, ATRAKCJE.Na lotnisku będzie też prezentacja sprzętu i możliwości wszystkich rodzajów wojsk, nie tylko lotnictwa. Na wystawie statycznej zaprezentują się: KTO Rosomak, czołgi Leopard 2A5 i PT-91, pojazdy typu HMMVW, stacje radiolokacyjne i wyrzutnie rakiet, roboty i zestawy nurkowe, bezzałogowe pojazdy podwodne, wyposażenie jednostek specjalnych oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

CZYTAJ TEŻ:

Można też ściągnąć specjalną aplikację na smartfona Air Show Go. To rodzaj mobilnego przewodnika po terenie pokazów. Aplikacja poprowadzi nas po poszczególnych wystawach, najważniejszych punktach na lotnisku.

MAPA LOTNISKA, GASTRONOMIA, WODA. Jak zapewniają organizatorzy, napoje będzie można kupić na lotnisku, będą też stoiska gastronomiczne. Na miejscu będą punkty czerpania wody pitnej oraz sprzedaż napojów w przystępnych cenach. Sprzedaż alkoholu nie będzie prowadzona.

CZYTAJ TEŻ:

IMPREZY TOWARZYSZĄCE. Władze Radomia zapraszają na szereg imprez towarzyszących w innych miejscach miasta. W piątek, 25 sierpnia o godzinie 19.15 przy fontannach na radomskim deptaku odbędzie się widowisko „Lady from hell...in Radom”, nawiązujące do awaryjnego lądowania w marcu 1945 roku na radomskim lotnisku amerykańskiego bombowca B-17.

CZYTAJ TEŻ: Pokaz filmu Lady from Hell w Radomiu

Od piątku do niedzieli na placu Jagiellońskim, przy Galerii Słonecznej, będzie też Zlot Food Trucków.

CZYTAJ TEŻ: Zlot Food Trucków na Air Show w Radomiu

Nad zalewem na radomskich Borkach od godz. 18 będzie Gala Disco & Dance z udziałem m.in. zespołu Akcent.

CZYTAJ TEŻ: Gala Disco&Dance w Radomiu

W sobotę, 26 sierpnia o godzinie 18.30 na scenie na placu Jagiellońskim wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

CZYTAJ TEŻ: W Radomiu wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego

O godz. 20.30 na placu przed Urzędem Miejskim przy ul. Żeromskiego odbędzie się finałowa gala szóstej edycji konkursu Radom Fashion Show, gdzie młodzi projektanci mody prezentują swoje kolekcje. Wystąpi też Lanberry.

CZYTAJ TEŻ: Radom Fashion Show z koncertem Lanberry

Tego samego dnia w ośrodku na Borkach odbędzie się Kolor Fest, impreza nawiązująca do hinduistycznego święta Holi.

BEZPIECZEŃSTWO. Policjanci apelują:

1. Służby porządkowe pracują dla naszego i Waszego bezpieczeństwa - wykonuj ich polecenia.

2. Gdy twoje dziecko zniknie – po pierwsze nie panikuj! Mamy Policyjny Punt Informacyjny oraz komentatorów pokazów którzy regularnie ogłaszają imiona małych, zagubionych pociech. Najlepiej w kieszeni naszych milusińskich umieścić swój numer kontaktowy.

3. Reaguj na niewłaściwe zachowanie, ale nie agresją! Bądź czujny, zgłaszaj Służbom niebezpieczeństwo oraz wszelkie sytuacje zagrażające uczestnikom. Ktoś spożywa alkohol, jest agresywny? Nie bądź obojętny! Wszyscy chcemy bawić się dobrze na AIR SHOW!

4. Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy – pracownicy Punktów Informacyjnych lub Wolontariusze Biura Organizacyjnego z chęcią pomogą rozwiązać twój problem.

5. Nie dotykaj samolotów czy sprzętu bez zgody personelu obsługującego.

6. Zwierzęta - koniecznie zostaw w domu!

7. Nie śmieć! Wszelkie małe, latające obiekty to ogromne zagrożenie dla samolotów! Wszystko wyrzucaj do koszy na śmieci.

8. Pomagaj! Widzisz kogoś w potrzebie? Podejdź, zaoferuj pomoc!

ZOBACZ TEŻ: Widzowie na Air Show 2015 w Radomiu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie