Air Show 2018 Radom: imponujące pokazy i niespodzianki....

  Air Show 2018 Radom: imponujące pokazy i niespodzianki. Dreamliner, „trzęsienie ziemi” i goście specjalni

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  O tegorocznych pokazach Air Show mówili podczas konferencji prasowej na radomskim lotnisku ; od lewej: generał Krzysztof Żabicki, wiceminister Wojciech

  O tegorocznych pokazach Air Show mówili podczas konferencji prasowej na radomskim lotnisku ; od lewej: generał Krzysztof Żabicki, wiceminister Wojciech Skurkiewicz, pułkownik Jerzy Chojnowski, pułkownik Wojciech Pikuła, pułkownik Jan Skowroń. ©Joanna Gołąbek

  Pokazy będą trwały dwie godziny dłużej niż zwykle, na niebie pojawi się Boeing 787 Dreamliner w polskich barwach w towarzystwie maszyn wojskowych i będzie wiele niespodzianek. To mają być najbardziej efektowne Air Show w historii organizowanych w Polsce pokazów.
  O tegorocznych pokazach Air Show mówili podczas konferencji prasowej na radomskim lotnisku ; od lewej: generał Krzysztof Żabicki, wiceminister Wojciech

  O tegorocznych pokazach Air Show mówili podczas konferencji prasowej na radomskim lotnisku ; od lewej: generał Krzysztof Żabicki, wiceminister Wojciech Skurkiewicz, pułkownik Jerzy Chojnowski, pułkownik Wojciech Pikuła, pułkownik Jan Skowroń. ©Joanna Gołąbek


  W czwartek w hangarze 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego odbyła się konferencja prasowa na temat tegorocznych pokazów, które odbędą się 25 i 26 sierpnia i będą towarzyszyły obchodom 100 - lecia polskiego lotnictwa wojskowego.

  Tym razem nie można spóźnić się na rozpoczęcie wojskowej części pokazów, która rozpocznie się o godzinie 11, a nie jak było do tej pory o godzinie 12. Wojsko ukrywa jeszcze szczegóły scenariusza, ale wiemy, że tak efektownego startu nigdy jeszcze nie było.

  Orlików.

  CZYTAJ TEŻ: Air Show 2018 w Radomiu. Długa lista uczestników pokazów lotniczych. Brak miejsc w hotelach  CZYTAJ TAKŻE: Bilety na Air Show 2018 w Radomiu. Ceny od 10 złotych za osobę za bilet rodzinny. Bilet kolekcjonerski za 160 złotych. Kiedy sprzedaż?  Na niebie pojawi się jednocześnie duża ilość odrzutowców, a widownia przeżyje istne trzęsienie ziemi. Będzie też efektowne podkreślenie rocznicowego charakteru imprezy. W powietrzu zobaczymy samolot Boeing 787 Dreamliner w polskich barwach narodowych w towarzystwie maszyn wojskowych. Na niebie „holowana” będzie przez samolot wielka biało-czerwona flaga. W imprezie zaprezentują się piloci i ich maszyny z 22 krajów, w tym 11 zespołów akrobacyjnych.

  CZYTAJ KONIECZNIE: Air Show Radom 2018. Rekordowe pokazy statyczne i dynamiczne na lotnisku na Sadkowie. Zgłaszają się kolejne zespoły  Najprawdopodobniej po raz ostatni na wielkiej imprezie będziemy mogli zobaczyć na niebie w pełnym 6 - osobowym składzie zespół „Biało-Czerwone Iskry”. Samoloty TS-11 Iskra wycofywane są z użytkowania i w 2019 roku będzie już latał jedynie 4 - osobowy zespół. Największą niespodziankę z okazji 100 - lecia polskiego lotnictwa przygotowuje jeden z najlepszych zespołów akrobacyjnych świata - włoski zespół Frecce Tricolori. Włosi specjalnie na pokazy w Radomiu przygotowują aż 40 - minutowy efektowny program.

  Najwięksi pasjonaci lotnictwa już teraz powinni zastanawiać się, czy nie wziąć urlopu na cały ostatni tydzień sierpnia. Na lotnisku będzie się dużo działo na długo przed rozpoczęciem imprezy. Najwcześniej zjawią się maszyny z Pakistanu, bo piloci z tego kraju potrzebują dłuższej aklimatyzacji.

  - Będą to największe pokazy lotnicze w historii w Polsce. Mamy potwierdzenia z 22 krajów oraz deklaracje udziału 11 zespołów. Warto przy tej okazji powiedzieć, że duże pokazy, które organizowane w Europie mogą pochwalić się uczestnictwem 2-4 wojskowych zespołów akrobacyjnych - powiedział Wojciech Skurkiewicz.

  Wiceminister dodał, że radomskie pokazy ściśle wiążą się ze 100 - leciem polskiego lotnictwa wojskowego, a zwieńczeniem Święta Lotnictwa Polskiego będzie odsłonięcie 28 sierpnia pomnika lotników na cmentarzu powązkowskim w Warszawie.

  Jak zwykle dużo emocji wśród pasjonatów lotnictwa budzą kwestie sprzedaży biletów oraz różne problemy związane z pobytem publiczności na płycie lotnictwa. Generał Krzysztof Żabicki stwierdził, że na początku sprzedaży biletów na platformie eBilet były przejściowe trudności, związane z przeciążeniem serwerów. Wiązały się one z nadzwyczajnym zainteresowaniem imprezą, bo bilety sprzedają się jak świeże bułeczki. Wojsko zrobiło ukłon w stronę rodzin wielodzietnych oferując bilety po 10 złotych od osoby, przygotowywane są pakiety darmowych wejściówek dla dzieci z domów dziecka. Na lotnisko będzie można wejść z dowolną ilością własnej żywności oraz napojami w ilości pół litra na osobę. Takie limity wymusiły umowy z firmami organizującymi punkty gastronomiczne. Będzie jednak darmowa woda przygotowana w punktach Wodociągów Miejskich w Radomiu, w cenie detalicznej sprzedawana będzie też woda mineralna przygotowana przez jednego ze sponsorów strategicznych imprezy.
  CZYTAJ KONIECZNIE: AIR SHOW 2018 RADOM - WSZYSTKO O MIĘDZYNARODOWYCH POKAZACH LOTNICZYCH  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  TOP 10 najpopularniejszych gadżetów erotycznych
  TOP 10 najbardziej WKURZAJĄCYCH zachowań na PLAŻY


  Czy jesteś Mundialowym specem? Co wiesz o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej? [QUIZ]
  Nie wiesz, który z modnych kierunków urlopowych wybrać? Ten quiz jest dla ciebie!

  Czy wiesz, które z tych produktów najbardziej cię utuczą?
  Jak zachować się w górach? Zobacz najgorsze błędy turystów!


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo