Akademia Piłkarska Szydłowiec na podium turnieju o puchar prezydenta Starachowic

Piotr Stańczak
Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Szydłowiec z trenerem Łukaszem Gołdą. Nasza ekipa uplasowała się na trzecim miejscu w turnieju w Starachowicach. Archiwum akademii
Chłopcy z Akademii Piłkarskiej Szydłowiec zajęli trzecie miejsce w turnieju rocznika 2007-08, który odbył się w sobotę w Starachowicach.

Podopieczni trenera Łukasza Gołdy pokonali w grupie miejscowe zespoły: Juventę 1:0, AP SKS Star I 3:1, Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 i zremisowali z Basztą Rytwiany 1:1. W półfinale przegrali z późniejszym triumfatorem rozgrywek, Stalą Mielec 0:4. W meczu o trzecie miejsce ograli KSZO 1929 Ostrowiec Św. Najlepszym bramkarzem turnieju został nasz reprezentant Wojciech Nowak. Rywalizowało dziesięć zespołów.

Najskuteczniejszy w ekipie z Szydłowca był Marcel Boruszewski, który zdobył pięć goli.