"Akcja Lato" w radomskim Domu Kultury "Idalin"

  "Akcja Lato" w radomskim Domu Kultury "Idalin"

  Rafał KOBYLARCZYK

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Dariusz Stelmach przekazywał swoją wiedzę Alicji Banaszkiewicz.

  Dariusz Stelmach przekazywał swoją wiedzę Alicji Banaszkiewicz. ©Rafał Kobylarczyk

  W ubiegłym tygodniu do Domu Kultury "Idalin" przyszło grono dzieci, które chciały namalować postać lub scenę z wybranej przez siebie baśni. Wszystko w ramach "Akcji Lato 2014".
  Dariusz Stelmach przekazywał swoją wiedzę Alicji Banaszkiewicz.

  Dariusz Stelmach przekazywał swoją wiedzę Alicji Banaszkiewicz. ©Rafał Kobylarczyk

  Konkurs odbył się w ramach zajęć plastycznych organizowanych przez Dom Kultury "Idalin". Jego tematem były prace inspirowane baśniami. Uczestnicy posługiwali się techniką akrylową. Dla "Idalina" to już drugi konkurs plastyczny w te wakacje. W poprzednim, zadaniem uczestników było malowanie swojego ulubionego zwierzaka.

  Wiadomo, że jak jest konkurs, muszą być także zwycięzcy. Jak mówi prowadzący zajęcia plastyczne Dariusz Stelmach, wręczanie nagród odbędzie się najprawdopodobniej na koniec "Akcji Lato 2014".

  MALOWAĆ KAŻDY MOŻE

  Dariusz Stelmach w Domu Kultury pełni funkcję starszego instruktora do spraw plastyki. Jak twierdzi plastyk, praca z podopiecznymi ma dla niego szczególny wymiar.

  - Zajęcia z dziećmi dają mi szczególną satysfakcję. Zawodowo jestem czynnym malarzem, ale przekazywanie swojej wiedzy innym jest czymś wyjątkowym. Osobiście jest to dla mnie sama radość - mówi Dariusz Stelmach.

  Zajęcia prowadzone są nie tylko w wakacje. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że te letnie to tylko pewnego rodzaju kontynuacja tych, które odbywają się w trakcie roku szkolnego. Wtedy wszyscy chętni podzieleni są na trzy grupy: dzieci, młodzież i osoby starsze. To właśnie ci pierwsi i ostatni mają także swoje zajęcia w wakacje.

  - Już trzeci rok będę chodzić na zajęcia organizowane przez pana Darka. Wszystkie bardzo mi się podobają. Szczególnie te, na których malujemy. Lubię także zajęcia z rysunku, bo dzięki nim wiele się uczę - mówi jedna z uczestniczek zajęć, Alicja Banaszkiewicz.

  TROCHĘ RUCHU I SZARLOTKA

  Dom Kultury "Idalin" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom uczęszczających i organizuje różne zajęcia dla najmłodszych. Oprócz plastyki, dzieci spędzają dużo czasu na zewnątrz, aktywnie wypoczywając w wakacje. Ponadto, organizowane są wycieczki na basen czy do kina. Jak tłumaczy opiekunka świetlicy Anna Dębowska, dużo zależy od pogody.

  - Dzieci przychodzą do nas codziennie, raz jest ich mniej, raz więcej, ale zawsze są. Staramy się dopasować nasz plan do pogody. Dzisiaj na przykład robiliśmy szarlotkę, bo mieliśmy potrzebne składniki, a dzieci wyraziły taką chęć. Już wstępnie myśleliśmy nad robieniem gofrów w przyszłym tygodniu - mówi Anna Dębowska.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ