Aktywny Wolanów

Materiał informacyjny Gminy Wolanów
DRUGA ZBIÓRKA KRWI W GMINIE WOLANÓW
Aktywny Wolanów
Aktywny Wolanów

W dniu 27 września br. w Gminie Wolanów miała miejsce druga akcja "Oddaj Krew - Ratuj Życie", w której chętnie i licznie wzięli udział nie tylko Mieszkańcy Gminy Wolanów.

Po znakomitym wyniku lipcowej zbiórki krwi, wrześniowa niedziela pomimo deszczowej aury przyciągnęła stałych i nowych Dawców. Po raz drugi sala konferencyjna urzędu za sprawą pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zamieniła się w punkt rejestracji, laboratorium oraz punkt pobrań. Tym razem chęć oddania krwi zadeklarowało 37 osób, wśród których sporą część stanowiły kobiety.

Wszystkim Dawcom Krwi ogromnie dziękujemy i składamy wyrazy szacunku! Zapraszamy na następną akcję, która zaplanowana została na 20.12.2020r. Tradycyjnie i tym razem nie zabraknie upominków dla oddających krew i wspierających naszą akcję.
Organizatorami akcji są: Wójt Gminy Wolanów – dr Ewa Markowska-Bzducha, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie.

KLUB SENIORA Z CHRUŚLIC ŚWIĘTOWAŁ W GCKIB

Aktywny Wolanów
Aktywny Wolanów

W dniu 1 października 2020 r. członkowie Klubu Seniora z Chruślic świętowali ,,Dzień Seniora”. Uroczystość miała miejsce w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Wolanowie Seniorzy przygotowywali występ przez dwa miesiące, intensywnie ćwicząc na próbach swoje role pod czujnym okiem Opiekuna Klubu Pani Judyty Piwońskiej. Stworzyli również razem ,,Hymn Seniorów”, który miał oficjalną premierę podczas tegoż występu w GCKiB. Seniorzy w ramach zajęć w Klubie wykonali jesienne bukiety, a święto było okazją do podziękowania tym, którzy przyczynili się do powstania Klubu, w którym z taką radością się spotykają. Artyści i publiczność wspaniale się bawili. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i prezentów dla Seniorów w dniu ich święta.

EDUKACYJNE SPRZĄTANIE ŚWIATA

Aktywny Wolanów

Elementem edukacyjnym, mającym na celu uświadomienie Mieszkańcom Gminy Wolanów problemu ilości produkowanych przez człowieka śmieci i wprowadzanie ich do środowiska jest coroczny udział w ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Fundację „Nasza Ziemia”.

W ramach tegorocznej edycji „Sprzątanie Świata - Polska” w dniu 18 września wszystkie szkoły z terenu Gminy Wolanów wzięły czynny udział w sprzątaniu swojej okolicy. Uczniowie PSP w Bieniędzicach, PSP w Mniszku, PSP w Wolanowie oraz ZSP w Sławnie wyposażeni w worki i rękawice pod czujnym okiem opiekunów w krótkim czasie zebrali 53 worki odpadów z podziałem na szkło, plastik i metal. Odbiór śmieci z wyznaczonych miejsc oraz wyposażenie uczniów w środki ochrony zapewnił Urząd Gminy Wolanów. Przesłaniem tegorocznej akcji była redukcja ilości produkowanych toreb foliowych i plastiku. Zbiórkę w terenie w każdej ze szkół poprzedziły lekcje, apele i pogadanki w zakresie prawidłowej segregacji śmieci, ograniczania zużycia tworzyw sztucznych oraz troski o naszą Planetę i środowisko naturalne.

KORYTARZ SZTUKI W GCKIB W WOLANOWIE

Aktywny Wolanów
Aktywny Wolanów

W dniu 19 września 2020 w budynku Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Wolanowie, odbył się wernisaż wystawy Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego pod tytułem "My Way".
Było to pierwsze wydarzenie w ramach "Korytarza Sztuki" - miejsca, które w sposób nienachalny proponuje odbiorcom obcowanie ze sztukami plastycznymi, a w przyszłości ze sztuką współczesną. Prezentowana wystawa jest zbiorem fotografii, stanowiących wypowiedzi artystów w odniesieniu do motywu: „drogi”. Wystawa odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Jest to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.
Wystawa jest czynna do 4 listopada 2020r w godzinach pracy GCKiB Wolanów. Serdecznie zapraszamy!

Aktywny Wolanów
Dodaj ogłoszenie