Alicja Fiodorow i Jacek Szczygieł z Krzyżami Kawalerskimi...

  Alicja Fiodorow i Jacek Szczygieł z Krzyżami Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski!

  /sid/

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Cztery osoby z naszego regionu, znalazły się w grupie odznaczonych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wysokimi odznaczeniami państwowymi, Prezydent gościł medalistów igrzysk paraolimpijskich w Londynie oraz ich trenerów i działaczy.
  Radomska sprinterka, Alicja Fiodorow i jej trener Jacek Szczygieł otrzymali jedne z najwyższych odznaczeń państwowych, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski.

  Prezydent Bronisław Komorowski oraz jego żona Anna zaprosili medalistów igrzysk paraolimpijskich, ich trenerów oraz działaczy na spotkanie, podczas którego wyróżnieni zostali medaliści ubiegłorocznych igrzysk paraolimpijskich. Wśród zaproszonych nie zabrakło sportowców z naszego regionu. Dwoje z nich otrzymało wysokie odznaczenia państwowe.

  Alicja Fiodorow, srebrna (w biegu na 200 m) i brązowa (na 400 m) medalistka igrzysk paraolimpijskich w Londynie, za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Krzyżem Kawalerskim odznaczony został także Jacek Szczygieł, trener lekkoatletów Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom. Zarówno Fiodorow, jak i jej szkoleniowiec, przed czterema laty uhonorowani zostali Złotymi Krzyżami Zasługi.

  Sprinterka i szkoleniowiec lekkoatletów startu to nie jedyne osoby, które otrzymały odznaczenia państwowe. Łącznie medalami wyróżniono 50 osób, w tym wszystkich medalistów z Londynu. Mariusz Sobczak ze Startu, wicemistrz igrzysk paraolimpijskich w Londynie w skoku w dal otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Pośmiertnie odznaczony został także Adam Borczuch, zmarły we wrześniu prezes RSSiRON Start Radom, propagator sportu wśród niepełnosprawnych. Złoty Krzyż Zasługi za wybitne zasługi dla rozwoju i upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych odebrał jego syn Arkadiusz, który od śmierci ojca jest prezesem Startu Radom.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo