Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Amerykańska firma Panattoni buduje kompleks produkcyjno - magazynowy na Wośnikach

Janusz Petz
Janusz Petz
Amerykańska firma Panattoni buduje w Radomiu zaawansowany technicznie kompleks produkcyjno-magazynowy.
Amerykańska firma Panattoni buduje w Radomiu zaawansowany technicznie kompleks produkcyjno-magazynowy. panattoni
Amerykańska firma Panattoni buduje w Radomiu zaawansowany technicznie kompleks produkcyjno-magazynowy dla AZZ Specialty Welding Europe, dostawcy specjalistycznych usług spawalniczych dla klientów z różnych sektorów, w tym energetyki kopalnej, rafinacji, przetwarzania odpadów na energię, przetwórstwa chemicznego oraz energetyki jądrowej.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

O radomskiej inwestycji firma informuje na swojej stronie internetowej. Powstające obiekty można też zobaczyć już na ulicy Hodowlanej na radomskich Wośnikach. Najemca obiektu będzie się mógł wprowadzić do niego w marcu 2021 roku.

Z nowojorskiej giełdy do podstrefy w Radomiu

Amerykańska firma AZZ Inc., notowana na nowojorskiej giełdzie, jest globalnym dostawcą rozwiązań w zakresie galwanizowania i pokrywania metali różnymi powłokami, usług spawalniczych, specjalistycznego sprzętu elektronicznego oraz wysoce zaawansowanych usług inżynieryjnych w zakresie konserwacji i budowy infrastruktury krytycznej.
Innowacyjna technologia firmy zapewnia precyzję i moc wymaganą na rynkach wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii oraz rynku przemysłowym. Na potrzeby AZZ Specialty Welding Europe Panattoni buduje w Radomiu obiekt w formule BTS o powierzchni 12 820 metrów kwadratowych, z czego 2 160 metrów kwadratowych przeznaczone zostanie na biuro.
Część przemysłowa obiektu zostanie podzielona na strefy - produkcyjną, magazynową i serwisową. Znajdzie się w nim między innymi kompresorownia z rozprowadzoną instalacja sprężonego powietrza, komora lakiernicza oraz zamontowane będą suwnice i kurtyny powietrzne przy dokach. Budynek będzie wyposażony w wieże spawalnicze mogące obsługiwać elementy o długości 15 metrów , w związku z tym na obszarze 2 000 metrów kwadratowych wysokość hali zostanie podniesiona do 17 metrów w świetle.
Różne parametry będzie miała też posadzka, by przyjąć zwiększone obciążenie ustawionych maszyn. Dodatkowo wzmocniony zostanie także dach - zarówno ze względu na suwnice, jak i planowaną w przyszłości instalację kolektorów słonecznych.

Dobra radomska lokalizacja

Ze względu na pracowników obiekt zyska także dodatkowe doświetlenie. 12.5 procent doświetlenia światłem dziennym będzie się odbywało poprzez świetliki w dachu i pasma świetlne na elewacji) oraz rozwiązania klimatyzacyjne umożliwiające utrzymanie w budynku stałej temperatury - minimum 18 stopnii Celsjusza. Współczynnik przenikania ciepła dla ścian i dachu będzie zgodnie z normami budowlanymi, które wejdą w życie od 2021 roku, cały zaś budynek będzie miał certyfikaty renomowanych instytucji.
– Radom, zlokalizowany w Polsce Centralnej, jest doskonałą alternatywą dla Warszawy. Ceny gruntów i najmu są tu niższe niż w stolicy, a lokalny rynek oferuje dostęp do dobrze wykwalifikowanej kadry, co było istotne dla inwestora. Po Warszawie, jest to największe na Mazowszu miasto z 14 uczelniami wyższymi i liczbą studentów przekraczającą 14 000 oraz wygodnym dostępem do sieci autostrad – powiedział o atutach lokalizacji Dariusz Proniewiecz, Development Director w Panattoni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie