Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Amerykański sen w...Radomiu?

Piotr KUTKOWSKI [email protected]
Osobom, które zostaną zakwalifikowane fundacja pokrywa  koszty podróży, pobytu i kształcenia na wybranej uczelni w okresie od 3 miesięcy do roku – mówiła  Małgorzata Krasowska
Osobom, które zostaną zakwalifikowane fundacja pokrywa koszty podróży, pobytu i kształcenia na wybranej uczelni w okresie od 3 miesięcy do roku – mówiła Małgorzata Krasowska Piotr Kutkowski
- Stypendium na kształcenie w USA może być czymś realnym i może być czymś, co zmieni wasze życie - przekonywała w Radomiu Małgorzata Krasowska, dyrektor wykonawczy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie. Amerykański stypendysta Stan Breckendridge prowadził natomiast warsztaty dla młodych radomskich muzyków.
Stan Breckenridge, wykładowca uniwersytecki, autor publikacji z zakresu muzykologii jest także pianistą i wokalistą.


Stan Breckenridge, wykładowca uniwersytecki, autor publikacji z zakresu muzykologii jest także pianistą i wokalistą.

Stan Breckenridge, wykładowca uniwersytecki, autor publikacji z zakresu muzykologii jest także pianistą i wokalistą.

Zapoczątkowany w 1959 roku, Program Fulbrighta w Polsce jest wspólnie administrowany przez ambasadę USA w Warszawie i polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To największy tego typu program wymiany naukowej w Europie Środkowej, powszechnie uważany za jedną z najbardziej prestiżowych możliwości pozyskiwania grantów dla studentów i naukowców obu krajów.

O tym, że warto skorzystać z możliwości, jakie on ze sobą niesie przekonywali zaproszeni przez American Corner Radom Małgorzata Krasowska, oraz muzyk i muzykolog Stan Breckendridge.

- Stypendium przyznawane jest osobom, mającym co najmniej tytuł licencjata, ale także doktorantom i doktorom, znającym dobrze język angielski, które po złożeniu swojego programu przejdą pomyślnie postępowania kwalifikacyjne. Przeciętnie na jedno miejsce przypada 2,5 kandydata. Osobom, które zostaną zakwalifikowane fundacja pokrywa koszty podróży, pobytu i kształcenia na wybranej uczelni w okresie od 3 miesięcy do roku - mówiła Małgorzata Krasowska, która spotkała się miedzy innymi z uczniami Ogólnokształcącego Liceum Językowego imienia Unii Europejskiej w Radomiu.

Doktor Stan Breckenridge, wykładowca uniwersytecki, autor publikacji z zakresu muzykologii, pianista i wokalista, który sam jest stypendystą spotkał się z grupą radomskich muzyków.

Podczas prowadzonych przez niego warsztatów, młodzież miała okazję nie tylko dowiedzieć się wiele na temat historii muzyki amerykańskiej, ale także wysłuchać mini recitalu czy wziąć udział w tak zwanych master class z artystą. Do tej pory Stan Breckenridge prowadził takie autorskie warsztaty między innymi we Francji, Hong Kongu, na Węgrzech, w Japonii, Wielkiej Brytanii.

Pytany, czy chciałby uczestniczyć w koncercie muzyków, z którymi miał zajęcia odparł:

- To doskonały pomysł i chętnie ponownie skorzystam z zaproszenia do Radomia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie