Andrzej Nowak, założyciel grup TSA i Złe Psy, przekazał na...

  Andrzej Nowak, założyciel grup TSA i Złe Psy, przekazał na licytacje dwie gitary. Rekord: biała gitara wylicytowana za 66 tys. złotych!

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Dereszyński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Andrzej Nowak, założyciel grup TSA i Złe Psy, przekazał na licytacje dwie gitary. Padł rekord: biała gitara należąca do Andrzeja Nowaka została wylicytowana za 66 tys. złotych! Kupiła ją pani Karolina z Warszawy. Artysta wraz z eskortą osobiście przekazał instrument nabywczyni.
  Andrzej Nowak, lider legendarnego zespołu TSA, oraz grupy Złe Psy, postanowił przekazać na licytacje dwie gitary oraz rysunek. Jedna z gitar została wylicytowana w radiowej "Jedynce" za 66 tys. złotych.

  - Jestem przeszczęśliwy, że ta biała gitara została sprzedana za rekordową kwotę 66 tysięcy złotych. Cieszę się w imieniu swoim i chłopaków z grupy Złe Psy. Nie ma nic piękniejszego od pomocy dzieciom. Ja się popłakałem oczywiście - mówi Andrzej Nowak w rozmowie z Tomaszem Dereszyńskim.  Pieniądze trafią do potrzebujących dzieci.
  Drugi instrument podarowany na licytację został sprzedany na aukcji w radiowej "Trójce" za 18 tysięcy złotych, a rysunek "poszedł" za 1600 zł. - Dzięki ludziom dobrej woli, płacącym za te nasze rzeczy przekazane na licytacje, dzieci dostaną pomoc - dodaje Andrzej Nowak.

  Legendarny muzyk, kompozytor, gitarzysta, Andrzej Nowak dodaje, że kocha wszystkie swoje gitary ale nie żałuje decyzji o przekazaniu na licytacje dwóch instrumentów z kolekcji, bo pieniądze trafią na szczytny cel. - Gitary poszły w dobre ręce. Dziękuję bardzo darczyńcom. Pobiliśmy rekord świata - podsumowuje lider legendarnych zespołów TSA i Złe Psy.

  Podczas XVII Charytatywnej Akcji Programu Pierwszego Polskiego Radia "CHOINKI JEDYNKI” wylicytowano gitarę Andrzeja Nowaka /lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy/ za 66 tys. zł. To sensacyjny wynik w historii tej akcji i na tle wielu innych. Nabywczynią gitary jest pani Karolina z Warszawy, której Andrzej Nowak osobiście, w towarzystwie dziennikarzy radiowej „Jedynki”, wręczył swoją gitarę.

  Tegoroczny dochód z aukcji przeznaczony jest na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz Fundacji „Pomóż mi żyć”.

  To było niezwykle wzruszające spotkanie w mieszkaniu pani Karoliny i bezpośrednia, długa rozmowa, rejestrowana przez „Jedynkę”. Szczęśliwa posiadaczka instrumentu od 4 lat uczestniczy w tej akcji razem z mężem licytując z pełnym przekonaniem, że pomagają rzeczywiście ludziom potrzebującym. Dla Andrzeja Nowaka było to ogromne przeżycie i satysfakcja, że mógł w ten sposób przyczynić się do kolejnego sukcesu tego wydarzenia. Biała gitara znalazła swój dom.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia