Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aneta Pytoń - Grabda to najpopularniejsza nauczycielka w klasach I-III w powiecie szydłowieckim

mk
Aneta Pytoń - Grabda jest wychowawczynią klasy trzeciej, w której znajdują bardzo sympatyczne i rezolutne dzieci.
Aneta Pytoń - Grabda jest wychowawczynią klasy trzeciej, w której znajdują bardzo sympatyczne i rezolutne dzieci. archiwum prywatne
Zakończyła się już nasza akcja „Nauczyciel na Medal” w powiecie szydłowieckim. W kategorii Nauczyciel klas 1-3 zwyciężyła Aneta Pytoń-Grabda. Przedstawiamy jej sylwetkę.

Aneta Pytoń-Grabda, to zwyciężczyni w kategorii nauczycieli w klasach 1-3 w powiecie szydłowieckim. Jest nauczycielką z trzynastoletnim stażem.

Marzenie z dzieciństwa

Obecnie, od pięciu lat pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirowie Starym. Swoją karierę rozpoczynała w przedszkolu w Łączanach, w którym uczyła przez dwa lata. Następnie pięć lat pracowała w filii w Mirowie Nowym i rok w podstawówce w Bieszkowie Dolnym. w oddziale przedszkolnym. Tu pełniła również funkcję doradcy metodycznego edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego w całym powiecie szydłowieckim. Studiowała na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Obecnie jest wychowawczynią klasy trzeciej. Pod swoją opieką ma 16 uśmiechniętych, sympatycznych i rezolutnych dzieciaków. -Praca w szkole to moje marzenie z dzieciństwa. Już jako mała dziewczynka szkoliłam rodzeństwo, zakładałam dzienniki, gdzie stawiałam oceny. Dążyłam do tego i udało się to marzenie spełnić - mówiła nam zwycięska nauczycielka.

- Ta praca sprawia mi bardzo dużo satysfakcji. Bardzo się cieszę, że wykonuję ten zawód. Jestem pewna, że nie zamieniłabym go na żaden inny - przyznała Aneta Pytoń - Grabda.

Nauka przez zabawę

Jak mówi Aneta Pytoń - Grabda, dzieci należy zachęcać do nauki również przez zabawę i rozliczne ciekawe doświadczenia, a nie tylko i wyłącznie poprzez przekazywanie suchej wiedzy teoretycznej. Nasza zwyciężczyni w szkole uczy między innymi języka polskiego, matematyki, czy techniki.

- Stosuję różnorakie metody aktywizujące, na przykład metodę projektu. Polega na organizacji działań długotrwałych. Podczas wspólnej burzy mózgów wymyślamy temat, nad którym uczniowie chcą pracować. Przypisujmy działania do danego ucznia, a potem oni wykonują je na przestrzeni kilkunastu miesięcy - kontynuuje Grabda.

- Ostatnio zakopaliśmy w ziemi różne rzeczy, jak na przykład plastik, szkło, czy papierki. Każdego dnia je polewaliśmy. Po miesiącu zostały odkopane i dzieci robiły badania oraz doświadczenia polegające na sprawdzeniu, co się rozłożyło. Nasza rozmówczyni zauważa, że dzieci bardzo lubią dzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz opowiadać o tym, co już udało się wykonać.

Zwyciężczyni w powiecie szydłowieckim w kategorii nauczycieli w klasach I-III przyznaje, że dzieci również bawią się w innym sposób. Uczniowie wymyślają nietypowe zabawy. Jedną z nich są skojarzenia. Kolejnymi ciekawymi zajęciami, które przypadły im do gustu, są wywiady dziennikarskie. Najczęściej przeprowadzają z rodziną, sąsiadami, czy swoimi rówieśnikami. - To jest dla nich duża nowość, ale bardzo rozwijająca. Dzięki temu łatwiej jest im pracować i o wiele więcej rzeczy zapamiętywać podczas rozlicznych zajęć - przekonuje Pytoń - Grabda.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie