Aneta Rydz mistrzynią Polski! Trzy medale radomian

/sid/
Aneta Rydz zdobyła złoty medal halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych w skoku wzwyż J. Stobiecki
Aneta Rydz, lekkoatletka ZTE Radom wywalczyła złoty medal halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych w skoku wzwyż. Podopieczna Piotra Gosa pokonał poprzeczkę zawieszona na wysokości 182 centymetrów, ustanawiając rekord życiowy.

Drugi dzień trwających w Spale halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych był niezwykle udany dla radomskich lekkoatletów.
Najlepiej wypadła Rydz. Faworytka konkursu skoku wzwyż nie zawiodła. Pewnie wygrała konkurs, wręcz deklasując rywalki. Srebrna medalista, Monika Piekarska z UKS Hańcza Suwałki ukończyła zmagania z wynikiem 170 centymetrów.

Srebrny medal wywalczył Kacper Kornelli, jedyny przedstawiciel UKS Starówka Radom w mistrzostwach. Podopieczny Henryka Witkowskiego w finale biegu na 60 metrów przez płotki juniorów uzyskał czas 7,94 sek., ulegając jedynie Rafałowi Wiszniewskiemu z UKS Kusy Warszawa.

Na najniższym stopniu podium w biegu na 60 metrów przez płotki juniorek stanęła klubowa koleżanka Rydz, Martyna Mąkosa. Wygrała Urszula Bhebhe z AZS AWF Warszawa.

W niedzielę, w finale B biegu na 200 m wystartuje Patrycja Tkaczyk z Orląt Radom. Podopieczna Kazimierza Kossowskiego walczyć będzie o 5. miejsce.