DW
Copa America 2019 już jest niemal zakończone. Poznaliśmy już zespół, który ostatecznie zajął trzecie miejsce. To Argentyna, która pokonała 2:1 Chile. Zobacz skrót z tego spotkania!

Argentyna spotykała się z Chile podczas dwóch poprzednich finałów Copa America i za każdym razem przegrywała po bezbramkowym remisie i rzutach karnych.

Tym razem, w meczu o trzecie miejsce, gole zaczęły jednak padać stosunkowo szybko. Pierwszą bramkę w dwunastej minucie gry zdobył Sergio Aguero, który wykorzystał niefrasobliwość defensywy rywali.

Na 2:0 niedługo potem podwyższył Pauo Dybala z Juventusu.

W 37. minucie mieliśmy ogromną kontrowersję. Czerwone kartki otrzymali Leo Messi i Gary Medel.

Co ciekawe, dla Messiego była to dopiero druga czerwona kartka w karierze. Pierwszą otrzymał w 2005 roku, kiedy debiutował w reprezentacji Argentyny w meczu przeciwko Węgrom.

W drugiej części spotkania bramkę kontaktową dla Chile zdobył Arturo Vidal.