Arkadiusz Kułynycz drugi podczas międzynarodowych zawodów zapaśniczych w Paryżu

Michał Nowak
Arkadiusz Kułynycz (z lewej) zajął wysoką drugą lokatę podczas międzynarodowych zawodów, które odbyły się w Paryżu. Michał Nowak
W bardzo dobrej formie jest ostatnio Arkadiusz Kułynycz, zapaśnik Olimpijczyka Radom. W miniony weekend zajął drugą lokatę w swojej kategorii wagowej podczas międzynarodowych zawodów w Paryżu.

W ostatni weekend zapaśnik Olimpijczyka Radom świetnie spisał się w międzynarodowych zawodach United World Wrestling w Paryżu. W swojej wadze do 75 kilogramów Arkadiusz Kułynycz dotarł do finału pokonując po drodze Mirasa Barshyykova z Kazachstanu, Tobiasa bekk Johansena z Norwegii oraz swojego kolegę z reprezentacji Polski, Iwana Nylypiuka. Zapaśnik Olimpijczyka dopiero w finale znalazł swojego pogromce, a był nim Karapet Chalyan z Armenii. Kułynycz ostatecznie zajął drugą lokatę.

W Paryżu walczył także inny zapaśnik radomskiego klubu, Rafał Płowiec, który jednak w kwalifikacjach w kategorii do 130 kilogramów uległ na punkty Ferencovi Almasi z Węgier.

Łącznie biało-czerwoni w Paryżu wywalczyli siedem medali. Najlepiej wypadła Katarzyna Krawczyk, która wygrała w kategorii do 53 kilogramów. Pozostałe medale zdobywali: srebrne Natalia Kubaty (do 63 kilogramów), Mateusz Bernatek (do 66 kilogramów) oraz brązowe Agnieszka Król (do 58 kilogramów), Roman Pacurkowski (do 66 kilogramów) oraz Tadeusz Michalik (do 85 kilogramów).

W stolicy Francji polskie zapaśniczki uplasowały się na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej, w której startowało 20 państw. Zawodnicy stylu klasycznego ukończyli zmagania na wysokiej czwartej lokacie na 14 krajów.