Awans Broni się oddalił (zdjęcia)

/SzS/
Daniel Ciupiński (w czerwonym stroju) w 40 minucie miał idealną okazję, aby strzelić bramkę. Ł. Wójcik
Około 800 widzów oglądało w Kozienicach mecz na szczycie trzeciej ligi. Lider Pogoń Siedlce, wywiozła komplet punktów i jest bardzo blisko awansu.

Pierwsza połowa nie była najlepsza w wykonaniu Broni. Goście ruszyli do ataków i w pierwszych minutach mieli swoje okazje, aby trafić do siatki radomian. Przy akcjach podbramkowych, Paweł Młodziński miał trochę szczęścia.
KOSMALSKI W DŁUGI RÓG
Z biegiem czasu mecz się wyrównał. Kiedy wydawało się, że Broń odzyskała stosowny rytm gry, straciła bramkę. Piłkę po błędzie defensorów Broni przejął Jacek Kosmalski i z narożnika pola karnego uderzył po ziemi w długi róg.
Po stracie bramki Broń jakby się obudziła i w 40 minucie zmarnowała dwie idealne okazje, aby zdobyć wyrównującą bramkę. Najpierw Dariusz Kozubek trafił w obrońcę stojącego w bramce Pogoni, a chwilę później Adrian Ziętek wymanewrował defensywę gości, podał na ósmy metr do Daniela Ciupińskiego. Ten zamiast strzelać wolał dryblować i w ostatniej chwilę piłkę wybili mu siedleccy defensorzy.
CZACHÓR DWUKROTNIE

Druga połowa była znacznie lepsza w wykonaniu Broni, ale to Pogoń podwyższyła rezultat. Dariusz Dziewulski wykorzystał dośrodkowanie Kosmalskiego i huknął z półobrotu i było 0:2.
Radomianie nie podłamali się i gonili wynik. W poprzeczkę trafił Łukasz Jamróz, a w 64 minucie Maciej Czachór głową skierował piłkę do bramki. Trener Artur Kupiec zmienił ustawie-nie na bardzo ofensywne. Siedlczanie momentami rozpaczliwie bronili wynik. W końcu w 88 minucie Czachór wykorzystał błąd Pawła Nerka i wyrównał stan meczu.
Końcówka była nerwowa i emocjonująca. W 90 minucie radomianie faulem zatrzymali kontrę gości. Grzegorz Wędzyński, 41 - letni były reprezentant Polski uderzył mocno i perfekcyjnie i bramkarz Broni nie miał szans.
Choć do zakończenia sezonu jest jeszcze cztery kolejki, to szanse Broni na awans mocno zmalały.
Broń Radom - Pogoń Siedlce 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Kosmalski 34, 0:2 Dziewulski 51, 1:2 Czachór 64, 2:2 Czachór 88, 2:3 Wędzyński 90.

BROŃ
Młodziński - Czachór, Kośmicki Ż, Kupiec, Szymoniak, Jamróz Ż, Sałek, Dziubiński, Kozubek - Ciupiński, Ziętek.
POGOŃ
Nerek - Talar, Emehel, Borowicki Ż, Wójcik - Rodak, Komosa, Mariusz Marczak Ż, Kaliszewski - Dziewulski, Kosmalski.

Zmiany: 54’ Michał Marczak za Szymoniaka, 63’ Rdzanek za Kupca, 78’ Teboh za Sałka. Broń: 70’ Paczkowski za Kali-szewskiego, 70’ Dubina za Komosę, 80’ Wędzyński Ż za Mariusza Marczaka. Pogoń: Sędziował: Łukasz Pniewski z Ciechanowa. Widzów: 800