Baraż o awans do trzeciej ligi. Ząbkovia Ząbki przegrała z Pilicą Białobrzegi (ZDJĘCIA Z MECZU)

Włodzimierz Łyżwa
W pierwszym meczu barażowym o awans do trzeciej ligi, Ząbkovia Ząbki przegrała 0:2 z Pilicą Białobrzegi. W meczach barażowych o udział w trzeciej lidze gra trzech mistrzów czwartych ligi mazowieckich, Pilica, Ząbkovia i Mławianka Mława (każda z tych drużyn jest gospodarzem jednego meczu). W sobotę w Ząbkach w pierwszym meczu, górą byli piłkarze Pilicy. Drugi baraż odbędzie się w środę, 23 czerwca o godzinie 18, w Białobrzegach miejscowa Pilica zagra z Mławianką Mława. Trzeci baraż, 27 czerwca (niedziela, godzina 17) Mławianka - Ząbkovia.

Ząbkovia Ząbki - Pilica Białobrzegi 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Konrad Paterek 10, 0:2 Kamil Czarnecki 90.
Ząbkovia: Matracki - Szulakowski, Kowalczyk, Zych, Wiśniewski, Mianowski, Sieński (46 Agnyziak), Augustyniak, Smolarczyk, Randak (64 Przygoda), Budek (33 Osoliński, 80 Szeliga).
Pilica: Adamczyk - Kencel, Walasek, Karasek (78 Niedziela), Klinicki, Paterek (90+3 Skrzypek), Gliński, Zawadzki (68 Bykowski), Rawski, Winiarski (56 Dobkowski), Kucharczyk (75 Czarnecki).
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy. W naszej bramce bardzo dobrze spisywał się Filip Adamczyk, który obronił dwa bardzo groźne strzały graczy z Ząbek.
W 10 minucie było 1:0 dla podopiecznych trenera Tomasza Grzywny. Konrad Paterek strzałem z 16 metrów zaskoczył bramkarza Mateusza Matrackiego.
Po strzeleniu gola, białobrzeska drużyna bardzo mądrze się broniła i do przerwy schodziła z jednobramkową przewagą.
W 53 minucie powinno być 2:0. Strzał Michała Kucharczyka z najwyższym trudem obronił golkiper gospodarzy.
Od 70 minuty, trener gospodarzy, Piotr Dziewicki zmienił ustawienie na 3-5-2. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym Pilicy, ale nasz zespół dobrze grał w defensywie.
W 90 minucie, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Dobkowski, ale bramkarz obronił.
W doliczonym czasie gry, na 2:0 podwyższył Kamil Czarnecki.

Po meczu zgodnie z regulaminem meczów barażowych strzelano rzuty karne. W nich także lepsi okazali się piłkarze Pilicy.
1:0 Augustyniak