Baraż o V ligę. Orzeł Wierzbica przegrał z KS Teresin po rzutach karnych. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W sobotę rozegrany został rewanżowy mecz o awans do piatej ligi, w którym Orzeł Wierzbica podejmował KS Teresin. Wierzbiczanie przegrali po rzutach karnych.

Orzeł Wierzbica - KS Teresin 2:2 (0:2) dogrywka 0:0, karne 1:2

Bramki Jarząbek 72, Kosela 80 - samobójcza 41, Madej 45
Orzeł: Przytuła - Gołda, Rogala, Kosela, Dziurzyński, Jaworski, R. Jarząbek, Woźniak, Więczaszek, I. Jarząbek, B. Ankurowski
W pierwszym meczu był remis 2:2, więc teoretycznie cichym faworytem był Orzeł.
Mimo, że Orzeł grał nieźle, to do 72 minuty przegrywał 0:2 i zapowiadało się fatalnie. W 65 min sędzia nie podyktował ewidentnego rzutu karnego, bo przy strzale obrońca Teresina wybronił rękami. Robiło się nerwowo.
W 72 minucie po dośrodkowaniu Igor Jarząbek głowa zdobył kontaktową bramkę. W 80 min w zamieszaniu, Maciej Kosela tyłem do bramki zdecydował się na przewrotkę. Emocji było co niemiara. Ostatecznie bramki nie padłu i po 90minutach było 2:2.
Już w pierwszej połowie dogrywki, bramkarz Teresina wybronił dwa bardzo trudne strzały.
Dogrywka nie przyniosła goli i doszło do serii rzutow karnych.
Przytuła obronił pierwszy rzut karny. Za chwilę Więczasek trafił w słupek i szanse się wyrównały. W trzeciej serii kapitan gości trafił w poprzeczkę. Szansę miał Igor Jarząbek, ale też trafił w poprzeczkę. W kolejnej serii karnego nie wykorzystał Przemysław Rogala i za moment goście strzelili i wygrali!
Szkoda Orła, bo był zespołem lepszym, ale rzuty karne to loteria.