Łukasz Konstanty
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Andrzej Banaś / Polska Press
Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zakończyły już udział w turnieju siatkówki plażowej Beach Pro Tour Challenge, który od środy rozgrywany jest w australijskim Torquay. W meczu 1/8 finału Polki przegrały 0:2 z amerykańską parą Sara Hughes i Kelly Cheng.

Rywalizację pucharową nasze siatkarki rozpoczęły od potyczki z duetem z Tajlandii - Varapatsorn Radarong i Charanrutwadee Patcharamainaruebhorn. Polki zwyciężyły w dwóch setach i awansowały do 1/8 finału, w którym przyszło im się zmierzyć z wymagającymi zawodniczkami z USA.

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz przegrały w 1/8 finału w Torquay

W potyczce 1/8 finału w zasadzie ani przez chwilę nie było wątpliwości, która para jest lepsza. Mecz ledwie się rozpoczął, a już reprezentantki Stanów Zjednoczonych prowadziły 6:0. Co prawda w połowie seta naszym siatkarkom udało się nieco zmniejszyć stratę, potem jednak znów lepiej prezentowały się rywalki, które ostatecznie wygrały tę partię różnicą dziewięciu punktów (21:12).

Druga część spotkania również od początku układała się pod dyktando Amerykanek, które od pierwszej akcji prowadziły i kontrolowały przebieg spotkania. Ostatecznie także tym razem Gruszczyńska i Wachowicz zdołały ugrać zaledwie dwanaście punktów.

Ostatni turniej Beach Pro Tour Challenge w 2022 roku

Zawodniczki z USA równie łatwo wygrywały kolejne mecze (ćwierćfinał i półfinał), a w nocy z soboty na niedzielę (godzina 3.00 czasu polskiego) w finale zmierzą się z Chinkami Yuan Lvwen i Jie Dong.

Rywalizacja w Torquay to ostatni turniej Beach Pro Tour Challenge w tym roku. W przyszłym tygodniu w tym samym miejscu zostanie rozegrany ostatni tegoroczny turniej Elite 16, z kolei na grudzień zaplanowano dwa turnieje Future.

Turniej Beach Pro Tour Challenge w Torquay

I runda: Jagoda Gruszczyńska, Aleksandra Wachowicz - Varapatsorn Radarong, Charanrutwadee Patcharamainaruebhorn (Tajlandia) 2:0 (21:11, 21:19)
1/8 finału: Jagoda Gruszczyńska, Aleksandra Wachowicz - Sara Hughes, Kelly Cheng (USA) 0:2 (12:21, 12:21)