Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie druga edycja "Ulicy Teatralnej" - zapraszają Teatr Powszechny w Radomiu oraz Stowarzyszenie Teatr Resursa

Barbara Koś
Plany tegorocznej Ulicy przedstawił Robert Stępniewski, prezes Stowarzyszenia "Teatr Resursa", dyrektor festiwalu "Ulica Teatralna". Obok Małgorzata Potocka i Sebastian Równy.
Plany tegorocznej Ulicy przedstawił Robert Stępniewski, prezes Stowarzyszenia "Teatr Resursa", dyrektor festiwalu "Ulica Teatralna". Obok Małgorzata Potocka i Sebastian Równy. Joanna Gołąbek
II edycja "Ulicy Teatralnej" rozpocznie się już w piątek, 2 lipca, na Placu Jagiellońskim pod Teatrem Powszechnym. O programie tegorocznej "Ulicy" mówiono w piątek, 25 czerwca, podczas konferencji prasowej w Teatrze Powszechnym.

O znaczeniu tej formy artystycznej edukacji teatralnej mówili dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego, Sebastian Równy i dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu, Małgorzata Potocka.

- Będzie to kolejne wydarzenie teatralne tego lata - podkreśliła dyrektor Małgorzata Potocka. - Po trudnym - tak jak rok temu - czasie izolacji spotkamy się, by brać udział w spektaklach zaprezentowanych w przestrzeni miejskiej, a do Radomia znów przyjadą grupy teatralne z całej Polski - dodała.

Występy będą odbywały się głównie przed budynkiem Teatru czyli na Placu Jagiellońskim. Spektakle zaplanowano w każdy piątek lipca i sierpnia. Zagrają także radomscy aktorzy.

I edycji Ulicy towarzyszył konkurs fotograficzny na zdjęcie teatralne z festiwalu. Teraz, do 8 lipca, można je nadsyłać w formie elektronicznej na adres [email protected] i podać przy tym swoje dane. 16 lipca, na Placu Jagiellońskim o godzinie 11 nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Plany tegorocznej Ulicy przedstawił Robert Stępniewski, prezes Stowarzyszenia "Teatr Resursa", dyrektor festiwalu "Ulica Teatralna".

2 lipca na Placu Jagiellońskim o godzinie 21 wystąpi Teatr Biuro Podróży z Poznania z przedstawieniem „Eurydyka”.

Najnowszy spektakl Teatru powstał w czasie pandemii. Jest artystyczną reakcją na zagrożenie rozłąką, odejściem bliskiej osoby. Niepokój i konieczność mierzenia się z tym, stały się nieoczekiwanie powszechnym doświadczeniem. W przedstawieniu przywołane zostają losy dwojga ponadczasowych bohaterów: Orfeusza i Eurydyki.

Reżyseria: Paweł Szkotak Muzyka: Łukasz Matuszyk Scenografia: Teatr Biuro Podróży oraz Natalia Kołodziej, Joanna Sapkowska-Pieprzyk, Michał Wielopolski Zespół aktorski: Bartosz Borowski, Łukasz Kowalski, Maja Osińska, Paweł Stachowczyk, Marta Strzałko, Tomasz Wrzalik, Maciej Zakrzewski

23 lipca na placu przy fontannach na ulicy Żeromskiego o godz. 20.30 Teatr AKT z Warszawy pokaże spektakl „Poza czasem”.

To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w nieznane, w głąb własnej wyobraźni. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.

Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół, scenografia – Tomasz Musiałowicz i Hektor Werios, muzyka grana na żywo – Grzegorz Szyma i Dominik Strycharski, produkcja, kostiumy – Teatr AKT.

Zespół aktorski: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Grzegorz Rajs, Krzysztof Skarżyński, Maciej Czarski

30 lipca na Placu Jagiellońskim o godzinie 21 zaprezentuje się znany już z I edycji festiwalu Teatr Klinika Lalek z Wolimierza. Pokaże "Kosmiczną Podróż Guliwera" na motywach powieści Jonathana Swifta pt. "Podróże Guliwera".

Aktualnie znaleźliśmy się w przełomowym momencie historii naszej planety. Nocą 21 grudnia 2020 roku świat wszedł w Erę Wodnika. Jej nadejście obwieszcza światu koniec starego i początek nowego życia, koniec wojen i kłótni - początek pokoju i szacunku wobec natury i wszystkich istot. Nie wystarczy żyć, liczy się to jak żyjesz.

"Kosmiczna Podróż Guliwera" to spektakl dla dzieci i dorosłych. Ruszamy razem w kolejną podróż. Na magicznym statku Guliwera popłyniemy do gwiazd.

Reżyseria - Wiktor Wiktorczyk Scenariusz – Stanisław Wolski / Wiktor Wiktorczyk /,zespół, scenografia - Zbigniew Roszkowski / Wiesław Drzewiecki / Krzysztof Roszko / Zespół /, muzyka - Włodzimierz Kiniorski, teksty - Marek Konopczak Studio -Ranjit PrasadRrR, instalacje / konstrukcje - Bartłomiej Majchrzak / Saldator.

Aktorzy: Anna Olechnowicz-Lachowska, Dominika Skoczylas, Tomasz Kanczewski, Krzysztof Roszko, Kamil Lachowski, Mateusz Brodowski, Mateusz Grabowski, Mateusz Zagórski

13 sierpnia na placu przy fontannach o godzinie 21 Teatr Pantomimy MIMO z Warszawy pokaże przedstawienie „Pan i Pani O!” Na wyspie zbudowanej z marzeń, wspomnień i po część z zapomnianych historii, mieszka Pan O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w horyzont. Myśli, że na świecie został sam.

Gdzieś daleko mieszka Pani O. Marząc o miłości wpatruje się głównie w niebo. Jest przekonana o tym, że na świecie jest sama. Jeden otrzymany list, jeden chwila, zmienia w jej życiu wszystko.

Krok po kroku obserwujemy ich spotkanie, czasem zabawne a czasem nieco mniej. Jednak miejsce, w którym się odnaleźli, okazuje się mieć własny pomysł na tę parę. Wciąga bohaterów w wir zdarzeń, mogących prowadzić tylko w jeden kierunku. Czy będą podążać tam wspólnie? Czy zrozumieją, że ich spotkanie to dopiero początek podróży?

Scenariusz, scenografia, reżyseria: Bartłomiej Ostapczuk, muzyka: Mateusz Kacprzak, kostiumy: Paulina Staniaszek.
Występują: Paulina Staniaszek i Bartłomiej Ostapczuk.

20 sierpnia na Placu Jagiellońskim o godzinie 20 Teatr Powszechny w Radomiu przedstawi „Awanturki osobiste”. Co od wieków ciekawi wszystkich ludzi niezależnie od płci, przekonań, czasów w którym żyją? Oczywiście awanturki osobiste! W ramach „Awanturek osobistych” aktorzy Teatru Powszechnego zaprezentują najpiękniejsze sceny miłosne, jakie kiedykolwiek zostały napisane przez dramaturgów i pisarzy oraz znane sceny konfliktów.

Miłość bywa słodka, romantyczna i delikatna jak powiew wiosennego wiatru, a innym razem… okrutna, wzburzona, niczym morskie fale podczas sztormu! Nieraz kochankowie, trafieni strzałą Amora, zadurzają się w sobie bez pamięci, już od pierwszego wejrzenia, niektórzy uciekają się do podstępów i kłamstw aby zdobyć względy ukochanej osoby… i już gotowa „awanturka”.

Reżyseria Małgorzata Potocka, wystąpi zespół Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie