Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Będzie przebudowa drogi wojewódzkiej numer 727 w gminie Szydłowiec. Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
W Starostwie Powiatowym w Szydłowcu podpisano umowę na wykonanie dokumentacji pod rozbudowę drogi wojewódzkiej.
W Starostwie Powiatowym w Szydłowcu podpisano umowę na wykonanie dokumentacji pod rozbudowę drogi wojewódzkiej. Gmina Szydłowiec
Przed nami w niedługim czasie kolejna przebudowa drogi wojewódzkiej numer 727. Tym razem na terenie gminy Szydłowiec. Od kilku lat Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich stopniowo realizuje przebudowę i rozbudowę tego głównego traktu przebiegającego przez powiat szydłowiecki.

Będzie przebudowa drogi wojewódzkiej. Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji

W czwartek, 16 listopada w Starostwie Powiatowym w Szydłowcu, wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski, burmistrz Szydłowca Artur Ludew, starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, a także wicestarosta Anita Gołosz, wzięli udział w podpisaniu umowy dotyczącej opracowania dokumentacji projektowej pod rozbudowę drogi wojewódzkiej numer 727 na terenie gminy Szydłowiec.

Inwestycja dotyczyć będzie budowy oraz przebudowy: jezdni, poboczy, skrzyżowań, obiektów inżynierskich, jezdni dodatkowych, ścieżek pieszo-rowerowych, zatok autobusowych, systemu odwodnienia na odcinku od Ronda Solidarności do nowo wybudowanego odcinka drogi wojewódzkiej 727 na terenie gminy Chlewiska. Na tę inwestycję władze województwa przeznaczą kwotę 900 tysięcy złotych. W imieniu Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich umowę z wykonawcą firmą Norsprojekt podpisał dyrektor Grzegorz Obłękowski.

W ubiegłych latach remontowano drogę wojewódzką na terenie gminy Chlewiska i Jastrząb. We wrześniu 2020 roku zakończono przebudowę drogi wojewódzkiej numer 727 w gminie Chlewiska. W tamtym roku była to największa inwestycja mazowieckich drogowców. Wykonawcą było konsorcjum firm, gdzie liderem było kieleckie przedsiębiorstwo Fabe Polska. Inwestycja opiewała dokładnie na 38,4 miliona złotych. Roboty rozpoczęły się na początku 2019 roku, choć już pod koniec 2018 roku przygotowywano teren poprzez wycinkę drzew. Prace miały być skończone pod koniec listopada 2019, ale termin kilkukrotnie przesuwano. Robotnicy natrafili na niespodziewane przeszkody, jak chociażby niewybuchy w miejscu składowania materiału. W styczniu 2020 roku niespodziewanie po obfitych opadach deszczu, wylała rzeczka Kobyłka, lewy dopływ Szabasówki i zalała remontowany most w ciągu drogi wojewódzkiej numer 727.

Zobacz więcej:

We wrześniu 2019 roku zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej numer 727 w gminie Jastrząb. Całkowity koszt robót to 8,3 miliona złotych. W tym przypadku, aby doszło do rozpoczęcia robót, gmina Jastrząb wzięła na siebie opracowanie dokumentacji technicznej. Kosztowała około 130 tysięcy złotych. Zakres prowadzonych prac był bardzo szeroki. Budowlańcy modernizowali drogę od przejazdu kolejowego w Lipienicach Górnych aż do kościoła w Jastrzębiu. To około półtorakilometrowy odcinek. Na całej długości wymieniono asfalt i zbudowano chodniki oraz zjazdy na posesję. Pojawiła się kanalizacja deszczowa. Wybudowano zatoki autobusowe, postawiono barierki przydrożne. Pracę prowadzono również na moście w Lipienicach Dolnych nad rzeką Szabasówką. Ruchem podczas budowy kierowały światła drogowe, które powodowały niewielkie korki.

Zobacz więcej:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie