Bez medalu wrócili lekkoatleci z halowych mistrzostw Polski seniorów

Aneta Rydz w konkursie skoku wzwyż zajęła czwarte miejsce.
Aneta Rydz w konkursie skoku wzwyż zajęła czwarte miejsce. pzla.pl
Bez medalu wrócili nasi reprezentanci z halowych lekkoatletycznych mistrzostw Polski seniorów, które rozegrane zostały w miniony weekend w Toruniu. Najbliżej zdobycia medalu była Aneta Rydz z ZTE Radom w konkursie skoku wzwyż. Podopieczna trenera Piotra Gosa zajęła najgorsze dla sportowca miejsce, czwarte, tuż za podium.

Aneta Rydz zaczęła walkę o medale od wysokości 173 centymetry, którą pokonała w pierwszej próbie. Podobnie jak 176 i 179. Za trzecim podejściem pokonała 182 centymetry i tym samym wyrównała swój rekord życiowy.
Trzy razy atakowała 185 centymetrów, ale za każdym razem poprzeczkę na tej wysokość nasza reprezentantka strąciła.

Mistrzynią Polski została Kamila Lićwinko z Podlasia Białystok, która pokonała wysokość 197 centymetrów. Srebro zdobyła Aleksandra Nowakowska z RKS Łódź, a brąz Urszula Gardziejewska z AZS AWF Wrocław. Obie panie skoczyły po 185 centymetrów.

Po raz pierwszy na mistrzostwach Polski seniorów startował Mateusz Kaczor z ZTE Radom.
Podopieczny trenera Leszka Trzosa w biegu na 3000 metrów zajął dwunaste miejsce z czasem 8.39,86 minuty. Mistrzem Polski został Dawid Malina z ROW Rybnik z czasem 8.26.56.

W biegu na 200 metrów startował Bartłomiej Czajkowski z ZTE Radom.
Do zakwalifikowania się do finału zabrakło naszemu biegaczowi 0.20 sekundy. Uzyskał ósmy czas eliminacji 22.13 sekundy.

Do niezbyt udanych udział w mistrzostwach zaliczy Anna Pacholska z Olimpu Kozienice. Startowała na trzech dystansach. W żadnym nie zakwalifikowała się do finału.
Na 800 metrów uzyskała dziewiąty czas eliminacji 2.14.26 minuty (startowało jedenaście zawodniczek).
Na 200 metrów uzyskała dwunasty czas eliminacji 25.51 sekundy (startowało czternaście zawodniczek).
Ponadto nie ukończyła biegu na 400 metrów.