Bezpłatne badania dla pań w Białobrzegach i Radzanowie

  Bezpłatne badania dla pań w Białobrzegach i Radzanowie

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Mammobus przyjedzie we wrześniu do Białobrzegów i Radzanowa. Już można rejestrować się na badania.
  Bezpłatne badania dla pań w Białobrzegach i Radzanowie
  Z danych statystycznych wynika, że połowa kobiet uprawnionych do bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi wciąż nie skorzystała z tej możliwości. Trzeba pamiętać, że mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi. Ponieważ jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród kobiet dojrzałych, można powiedzieć, że mammografia to najistotniejsze badanie, któremu świadoma kobieta powinna się regularnie poddawać. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych, pozwala na ich niemal 100 procentowe wyleczenie.

  Mammobus do Bialobrzegów przyjedzie 9 września i zaparkuje obok sklepu Biedronka przy ulicy Krakowskiej 88.

  W Radzanowie mammografię będzie można wykonać 26 września, specjalny wóz z urządzeniami diagnostycznymi stanie przy Świetlicy Wiejskiej w Rynku.

  Z bezpłatnych badań mogą skorzystać panie wieku od 50 do 69 lat (roczniki 1945 - 1964), które w ciągu dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii.

  Aby panie nie musiały czekać w kolejce przy mammobusie mogą się wcześniej zarejestrować dzwoniąc pod numer telefonu 58 666 2 444. Można dzwonić przez cały tydzień. Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl

  Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Poprzez objęcie swoim zasięgiem jak największej liczby kobiet w populacji 50 - 69 lat, czyli najbardziej narażonej na zachorowanie na raka piersi, ma na celu zwiększenie odsetka nowotworów piersi wykrywanych w najwcześniejszym stadium zaawansowania klinicznego. Otrzymywany wynik badania przesiewowego to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją - czy wynik jest zmianowy bądź bezzmianowy. Nie jest on w formie pełnego opisu diagnostycznego tak, jak przy tradycyjnym badaniu. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  Sonda

  Czy ograniczenie handlu w niedzielę to dobry pomysł?