Biegacz z Rusinowa pod Jasną Górą

/sid/
Piotr Płoskoński z Rusinowa, po raz trzeci wystartował w Biegu Częstochowskim. Zajął 285. miejsce. archiwum
Piotr Płoskoński z Rusinowa, zajął z czasem 46 minut i 30 sekund 285. miejsce w III Biegu Częstochowskim. Dla długodystansowca z Rusinowa był to trzeci start w rozgrywanym wokół klasztoru na Jasnej Górze biegu.

Tegoroczny bieg miał rekordową obsadę. Na liczącą 10 kilometrów trasę wyruszyło ponad 800 zawodników. Po pokonaniu dwóch pętli wokół Jasnej Góry, do mety dotarło 794 uczestników. Lekkoatleta z Rusinowa finiszował na 285. miejscu w klasyfikacji generalnej i na 56. miejscu w kategorii M40.

- Jestem zadowolony ze startu - przyznał po biegu Płoskoński. - Nie jestem tak dobrze przygotowany do sezonu, jak przed rokiem, dodatkowo przeszkadzał silny wiatr, ale udało mi się zmieścić w czasie poniżej 48 minut.

W niezwykle trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Radosław Kłeczek z Gogolina (30 min. i 55 sek.), który dość niespodziewanie wyprzedził na mecie o 6 sekund Boniface Nduva Wambua z Kenii.