Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Blinkee.city na ulicach Radomia. Hulajnogi i skutery wypożyczono już ponad 40 tysięcy razy

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
Elektryczne hulajnogi można spotkać między innymi na terenie placu Jagiellońskiego, ale też na innych ulicach.
Elektryczne hulajnogi można spotkać między innymi na terenie placu Jagiellońskiego, ale też na innych ulicach. Tadeusz Klocek
Od kilku miesięcy radomianie mogą wypożyczać elektryczne hulajnogi i skutery blinkee.city. Jak informuje firma, mieszkańcy zrobili to już ponad 40 000 razy.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

W 2020 roku mieszkańcy Radomia chętnie i często korzystali z elektrycznych hulajnóg i skuterów blinkee.city. Jednoślady sprawdzały się w codziennych przejazdach do i z pracy, dojazdach do urzędów czy na spotkania z przyjaciółmi i rodziną, w szczególność w czasie pandemii.

Jazda na elektrycznych hulajnogach i skuterach to przyjemność, nowoczesność, dbanie o środowisko, ale też najbezpieczniejsza, pod wglądem epidemicznym, forma transportu. W tym roku mieszkańcy Radomia skorzystali z elektrycznych urządzeń blinkee.city ponad 40 000 razy, co według firmy zmniejszyło ilość dwutlenku węgla w atmosferze. Aby rozpocząć jazdę na dwukołowym pojeździe należy przede wszystkim na swój smartfon pobrać niezbędną do tego aplikację blinkee.city.

Po zarejestrowaniu się zakładamy konto - będzie potrzebny dowód osobisty. Założone konto należy również połączyć ze swoją kartą płatniczą. Po znalezieniu hulajnogi należy ją odblokować i można już jechać. Przypomnijmy, elektryczne hulajnogi mogą poruszać się maksymalnie z prędkością 25 kilometrów na godzinę. Z usług blinkee.city mogą korzystać osoby pełnoletnie.

Za uruchomienie hulajnogi zawsze zapłacimy 2,5 złotego, czas postoju to 9 groszy za minutę. Cena standardowa za minutę jazdy to 49 groszy, natomiast cena dla studentów to 42 grosze. W mieście pojawiło się 20 elektrycznych hulajnóg, ale ma być również 10 takich skuterów.

Paweł Maliszewski, Marcin Maliszewski i Kamil Klepacki sami złożyli sześć pierwszych skuterów i zaprojektowali system informatyczny do ich obsługi. – Nie było czasu na szukanie jakiegoś specjalnego miejsca do prac montażowych, więc ku rozpaczy naszych żon rozłożyliśmy linię produkcyjną u Pawła w domu, choć z linią nie miało to nic wspólnego – mówi Marcin Maliszewski, prezes firmy. – Dzięki temu 5 sztuk elektrycznych skuterów, dokładnie 8 marca 2017 roku, wyjechało na ulice Warszawy. W trzy miesiące było ich już 50, a zaraz potem dołączyły elektryczne hulajnogi – dodaje.

Obecnie ponad 2000 skuterów i prawie 3500 hulajnóg blinkee.city jeździ poprawie 40 polskich miastach i kilku zagranicznych, między innymi w Bukareszcie, Pradze i Walencji.

Życzenia na Boże Narodzenie 2020. Piękne, śmieszne, krótkie, świąteczne SMS. Wierszyki na Boże Narodzenie. Życzenia na messengera

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie