Boisko Centrum robi wrażenie. Pierwszy trening w piatek! (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Prezes Centrum, Marcin Górnik traktorem ogrodowym kosi boisko archiwum
Już w piątek pierwszy trening na nowym boisku przy ul. Ciborowskiej. Na ten obiekt Centrum Radom czekało wiele lat. Działacze Centrum Radom zakupili kilka dni temu traktor ogrodowy, na który zrzucili się internauci.

Dla klubu sportowego Centrum Radom, który niedawno obchodził 20 - lecie, boisko na Godowie to sprawa wyjątkowa i przełomowa. Klub działał kiedyś w miejscu gdzie dziś przebiega obwodnica południowa. Boisko zniknęło, a Centrum przez kilka lat korzystało z obiektów MOSiR i boiska przy liceum Staszica.

Działacze Centralnych długo walczyli o nowe boisko, a udało się je zrealizować po tym jak inwestycja przeszła w budżecie obywatelskim. Nowe boisko powstało przy ul. Ciborowskiej. Co prawda jeszcze daleka droga, aby mógł się tutaj odbyć mecz ligi okręgowej, ale można powiedzieć, że w piątek, 22 maja nastąpi historyczna chwila. Pierwszy oficjalny trening zaliczą chłopcy z rocznika 2008.
Działacze Centrum, sami piłkarze pomagali mimo pandemii przy boisku. Internauci zebrali pieniądze, dzięki którym za 11 tysięcy złotych zakupiono nowoczesny traktor ogrodowy. Teraz ładnie skoszone boisko robi wrażenie.

- Dla nas pierwszy trening na tym boisku to wielka chwila, bo walczyliśmy o ten obiekt na bardzo długo. Chcemy, żeby dzieci pierwsze mogły skorzystać z treningu - mówi prezes Centrum, Marcin Górnik.

Do uzyskania licencji na nowy sezon klasy okręgowej, przy Ciborowskiej brakuje jeszcze trybuny i pomieszczenia z natryskami. Są na razie dwa kontenery, w którym sportowcy mogą się przebrać.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!
QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami

[HIT] Piekne siatkarki E. Leclerc Radomki na Instagramie
MG MZKS Kozienice, Mirax Bierwce, Cech, Petrus... Pamiętasz te kluby?

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma
"Studio Kadra" po meczu Polska - Słowacja (1:2)

Wideo

Dodaj ogłoszenie