Brawa dla bramkarza. Wygrana szczypiornistów AZS Politechnika Radomska

Redakcja
Michał Kalita oraz pozostali szczypiorniści AZS Politechnika Radomska pokonali KSSPR Końskie J. Stobiecki
Pozbawieni trenera Karola Drabika, który przebywa w szpitalu, pierwszoligowi szczypiorniści AZS Politechnika Radomska, po niezwykle emocjonującym meczu pokonali 34:33 KSSPR Końskie. W ostatnich sekundach spotkania kapitalną obroną na wagę zwycięstwa popisał się bramkarz radomian Filip Jarosz.

Zespół poprowadzili kierownik drużyny Krzysztof Jaworski oraz kontuzjowany Bartłomiej Dąbrowski. "Akademicy" przez pierwszą połowę spotkania utrzymywali przewagę. W drugiej odsłonie stracili ją, jednak nie poddali się i walczyli o zwycięstwo. Kapitalnie spisywał się Maciej Jeżyna, najskuteczniejszy w radomskim zespole, który zdobył w ostatniej minucie decydującą o wygranej bramkę z rzutu karnego. Duży udział w zwycięstwie mieli znani kibicom Grzegorz Mroczek i Michał Kalita.

- To był mecz błędów i nerwów - przyznał po spotkaniu Kalita. - Na szczęście w końcówce popełniliśmy ich mniej. Wiemy, że Karol był duchem z nami.

AZS Politechnika Radomska - KSSPR Końskie 34:33 (16:15)
AZS: Jarosz, Buty - Jeżyna 12, Cupryś 3, Mroczek 7, Kalita 6, Misiewicz 3, Świeca 2, Przykuta 1, Guzik 0, Zdziech 0.