Brązowy medal Jaroszek

Jerzy Stobiecki
Karolina Jaroszek wywalczyła brązowy medal halowych mistrzostw Polski w biegu na 60 metrów przez płotki. J. Stobiecki
Czwórka radomskich lekkoatletów w finałach halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych.

Z jednym brązowym medalem wrócili ze Spały, z halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce radomscy sportowcy. Miejsce na najniższym stopniu podium z czasem 8,78 sekundy wywalczyła w biegu na 60 metrów przez płotki Karolina Jaroszek.

O medale w Spale walczyła dziewięcioosobowa reprezentacja naszego regionu. Czworo lekkoatletów wystartowało w mistrzostwach juniorów młodszych, a piątka w rywalizacji juniorów. Miłą niespodziankę sprawił junior młodszy Patryk Sadkowski, awansując w biegu na 300 metrów do ścisłego finału, w którym zajął czwarte miejsce.

MEDAL FAWORYTKI
Jaroszek była jedną z faworytek do medalu wśród juniorek. Nie ukrywała, że chce wywalczyć miejsce na podium. - Chciałam poprawić rekord życiowy, bo wiedziałam, że to da mi miejsce na podium - mówi płotkarka. - Udało mi się uniknąć błędów i pobiec szybko. Czas 8,78, to mój rekord życiowy w hali. Miałam nadzieję właśnie na wynik w granicach 8,80.

Kolejnym z kandydatów do medalu wśród płotkarzy był Krzysztof Pawłowski. Zawodnik niedawno wyleczył uraz kolana. Wystartował w mityngu przed mistrzostwami, po którym wydawało się, że wszystko jest już w porządku. W Spale zaczął odczuwać ból, ale wystartował. Nie zdołał jednak awansować do finału.
Specjalistka w biegu na 400 metrów Katarzyna Ślusarczyk wygrała finał B i z czasem 59,01 zajęła 5. miejsce. Oszczepnik Andrzej Kaźmierczak wystartował w konkursie pchnięcia kulą. Nie zdołał jednak wywalczyć miejsca w czołowej ósemce. Nie najlepiej wypadła również sprinterka Marta Banasik.
SZYBKI SADKOWSKI
O niespodziankę postarał się junior młodszy Patryk Sadkowski. W biegu na 300 m nie należał do faworytów, ale pobiegł znakomicie i awansował do finału. Z czasem 36,58 zajął czwarte miejsce. W finale pchnięcia kulą Dominik Witczak z wynikiem 14,78 metra zajął 8. miejsce.

Poza finałem biegu na 60 metrów przez płotki znalazła się juniorka młodsza Izabela Woźniak. Jedyna przedstawicielka Olimpu Kozienice Anna Pacholska wystartowała wśród juniorów młodszych na dystansie 600 metrów, ale również znalazła się poza finałem.

- Nieco rozczarowali Banasik i Pawłowski - ocenia Kazimierz Kossowski, trener ZTE Radom. - Ale ogólnie uważam start juniorów za udany. Wróciliśmy z medalem.

Ciekawsze wyniki, juniorki: 60 ppł - 1. Justyna Rybak (AZS AWF Kraków) 8,56, 3. Karolina Jaroszek (ZTE Radom) 8,78; 400 m - 1. Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz) 56,58, 5. Katarzyna Ślusarczyk (ZTE) 59,01; juniorzy młodsi: 300 m - 1. Piotr Hurman (Orzeł Namysłów) 36,14, 4. Patryk Sadkowski (ZTE) 36,58; kula - 1. Jakub Szyszkowski (MOS Wrocław) 17,70, 8. Dominik Witczak (ZTE) 14,78.