Brązowy medal radomskiej płotkarki. Była blisko rekordu Polski!

/sid/
Karolina Jaroszek z ZTE Radom została brązową medalistką młodzieżowych mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów przez płotki J. Stobiecki
Sukces Karoliny Jaroszek z ZTE Radom.

Wywalczyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów przez płotki. Była bliska wywalczenia tytułu wicemistrzyni kraju. W finale o 0,06 sekundy przegrała "srebro", przez błąd techniczny na przedostatnim płotku.

Jaroszek była jedyna zawodniczką z Radomia, która wystartowała w rozgrywanych w Gdańsku młodzieżowych mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce. W eliminacjach wygrała z czasem 14,19 sekundy swoją serię i z drugim wynikiem awansowała do finału.

W biegu decydującym o medalach, przez długi czas biegła na drugiej pozycji. Prowadząca Zuzanna Leszczyńska z AZS AWFiS Gdańsk była poza zasięgiem podopiecznej Marcina Waśniewskiego. Na przedostatnim płotku, Jaroszek popełniła błąd techniczny.

- Zbyt mocno ugięła nogę po pokonaniu płotka i straciła rytm, a co za tym idzie prędkośc - wyjaśnia Waśniewski. - Ten niewielki błąd kosztował jakieś 0,1-0,15 sekundy. Szkoda, bo była szansa na rekord życiowy poniżej 14 sekund.

Ostatecznie Jaroszek wyrównała czasem 14,02 rekord życiowy i zajęła 3. miejsce. Wyprzedziła ją Marzena Kościalniak z Olimpii Poznań, która pokonała dystans w czasie 13,96 sek.

- Chociaż jest pewien niedosyt, to cieszymy się z kolejnego medalu. Przy całym zamieszaniu, opóźnieniach, zimnie, padającym deszczu nie był to najgorszy wynik. Według mnie zrobiła, co do niej należało. Rzadko popełnia błędy, tym razem się taki przytrafił. Udowodniła jednak, że jest w stanie pobiec szybciej - dodaje trener.