Broń miała szansa na lidera, a tylko zremisowała (zdjęcia)

/SzS/
Adrian Ziętek (przy piłce), jeden z nielicznych, który nie zawiódł
Adrian Ziętek (przy piłce), jeden z nielicznych, który nie zawiódł S. Szymczak
Piłkarzom trzecioligowej Broni nawet skromne 1:0 dawało awans na fotel lidera. Tymczasem zaledwie zremisowali w Kozienicach z Wartą Sieradz.

Broń Radom - Warta Sieradz 2:2 (1:1)
1:0 Dziubiński 6, 1:1 Markiewicz 26, 2:1 Czachór 53, Przezak 69.

Warta: Woźniak - Grodzki - Markiewicz - Marek, Kobierski, Bereżecki, Grabowski, Swędrowski, Graczykowski, Maliszewski, Przezak.

Broń: Młodziński - Budziński, Kupiec, Czachór, Rdzanek, Doliński, Maciejczak, Dziubiński, Marczak, Teboh, Ziętek.

Piłkarze Broni znając wynik lokalnego rywala, Radomiaka, mogli pokonać Wartę i świętować awans na fotel lidera. Pierwszy kwadrans pokazał, że jest to bardzo możliwe. Broń szybko zdobyła gola i mogła podwyższyć rezultat. Jednak od 20 minuty radomianie grali bardzo przeciętnie i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Warta wyrównała.

Na początku drugiej połowy, Maciej Czachór strzałem głową dał Broni prowadzenie. Chwilę później sędzia w dziwnych okolicznościach podyktował rzut karny dla gości. Paweł Młodziński obronił strzał Graczykowskiego.

Radość jednak trwała do 69 minuty, kiedy to Przezak wykańcza dośrodkowanie z lewej strony.

Oba zespoły w końcówce miały okazję, aby przechylić szalę na własną korzyść. Goście trafili w poprzeczkę, a w ekipie Broni w słupek trafił Adrian Dziubinski.

Szerzej o meczu w poniedziałkowym "Echu Sportowym"