Broń Radom w sparingu przegrała w Kotwicą Kołobrzeg (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Bron - Kotwica
Fragment meczu Bron - Kotwica Sylwester Szymczak
W czwartek, w meczu towarzyskim dwóch trzecioligowców, Broń Radom przegrała 1:2 z Kotwicą Kołobrzeg.

BROŃ RADOM - KOTWICA KOŁOBRZEG 1:2 (0:1).

Bramki: Kielak 79 z karnego - Gieraga 23, Staroń 55 z karnego

Broń: Dziwulski (46 Zacharski) - Machajek (70 Wrześniewski), , Jagiełło, Kiercz, Wrześniewski (46 Olszewski), Miyamoto(60 Goljasz), Dias (46 Jończyk), Dąbrowski (68 Stefański), Pociecha (46 Piotrowski), Śliwiński (46Kielak), Wolski (46 Elian Hernandez)

Przed przerwą w bramce w zespole Broni pojawił się Kamil Dziwulski, 20 - letni golkiper, niegdyś Elana Toruń i Sokół Ostróda, a jesienią Ruch Wysokie Mazowieckie. Przed przerwą nie miał zbyt wiele pracy, bo w pierwszej połowie Broń grała dobrze. Po ładnym uderzeniu Japończyka Miyamoto, radomianie mogli objąć prowadzenie. Wcześniej w zamieszaniu Kotwica miała sporo szczęścia. To goście objęli prowadzenie po stałym fragmencie i zamieszaniu pod bramką Broni.
W drugiej połowie kołobrzeżanie lepiej spisywali się na zmrożonej murawie. Szybciej i dokładniej operowali piłką. Mieli swoje okazje, a podwyższyli rezultat z rzutu karnego. Broń zdobyła kontaktową bramkę po "jedenastce" egzekwowanej przez Michała Kielaka. Ostatnie minuty zespół trenera Artura Kupca dominował i próbował wyrównać, ale zabrakło już czasu.
- Obawiałem się, że ze względu na fatalny stan boiska znowu mecz nie dojdzie do skutku. Wyszło słońce i z każdą minutą boisko wyglądało coraz lepiej. Jestem zadowolony z tego sparingu, bo mogliśmy się sprawdzić z mocnym przeciwnikiem zagrali praktycznie wszyscy gracze. Mamy za sobą naprawdę ciężki tydzień więc wiedziałem, że nie mogę spodziewać rewelacji po zawodnikach - mówi trener Artur Kupiec.
W sobotę o godz. 13 radomianie u siebie zagrają z Chełmianką.