Broń Radom wygrała z Wartą Sieradz. Bardzo potrzebne punkty! Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W sobotnim meczu trzeciej ligi Broń Radom rywalizowała z Wartą Sieradz. Obie ekipy walczą o utrzymanie.

Broń Radom - Warta Sieradz 2:1
Bramka: Kargul 15. Odolak 71 - Michalski 18 z karnego
Broń: Kosiorek - Pietrzyk, Wrześniewski, Derlatka, Kargul, Reid (46 Szymczak), Kobiera, Nowak (65 Knap), Kowalski (83 Grudzień), Kielak, Goljasz (46 Odolak).

Warta: Miazek - Borcuch, Michalski, Lis, Mielczarek, Kraśniewski, Koreeda, Filipiak, Piela, Pawłowski, Sionkowski.

Broń chciała przerwać serię czterech porażek z rzędu. Z kolei Warta pod wodza nowego trenera Przemysława Cecherza wygrała ostatnie dwa mecze i mocno podbudowana przyjechała do Radomia.

Broń lepiej zaczęła to spotkanie. Miała dwie dobre sytuacje, a w 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu roznego Konrada Grobli bramkarz nie opanował piłki i było 1:0.
Niestety za chwile był już remis. Hubert Derlatka na śliskiej nawierzchni wpadł w przeciwnika w polu karnym i sędzia słusznie podyktował rzut karny.
Warta przed przerwą miała jeszcze jedną dobrą okazję. Broń też próbowała.
W 71 minucie po dośrodkowaniu, Kamil Odolak zdobył bramkę dla Broni. Radomianie powalczyli ambitnie i nie dali wyrównać przeciwnikowi. Dla ekipy z Radomia, były to bardzo potrzebne punkty!