Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa alei Wojska Polskiego w Radomiu. Powstają wiadukty i nowe jezdnie. Na Żółkiewskiego trwają roboty ziemne

ik
Trwają prace między innymi przy budowie nowego wiaduktu nad kolejową trasą numer 8 w ciągu alei Wojska Polskiego.
Trwają prace między innymi przy budowie nowego wiaduktu nad kolejową trasą numer 8 w ciągu alei Wojska Polskiego. Tadeusz Klocek
Drogowcy wykorzystują sprzyjającą aurę i pełną parą pracują przy budowie alei Wojska Polskiego i Żółkiewskiego. Prowadzone są prace na nowych jezdniach i wiaduktach, równolegle układana jest między innymi sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Budowane są drogi dojazdowe, wzdłuż nowej alei.

Przebudowa alei Wojska Polskiego rozpoczęła się wczesną jesienią ubiegłego roku. Jak zapewnia Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji prace są już mocno zaawansowane.

Nowe jezdnie i wiadukt

Korzystając ze sprzyjającej pogody drogowcy prowadzą prace na całym odcinku przebudowywanej alei Wojska Polskiego. Trwają między innymi prace przy wiadukcie nad kolejową trasą numer osiem. Wykonywane są na przykład mury oporowe po stronie wschodniej i po stronie zachodniej, a także przy dojazdach do wiaduktu. W trakcie jest betonowanie muru oporowego pod bocznicą kolejową. Z robót na wiadukcie wykonano płyty przejściowe po stronie południowej i północnej konstrukcji.

- Konsekwentnie są realizowane roboty drogowe polegające na budowie nowej jezdni wschodniej Wojska Polskiego wraz z drogami zbiorczymi od ulicy Lotniczej do ulicy Lubelskiej. Prowadzone są prace brukarskie - informuje Dawid Puton, rzecznik prasowy Miejskiego zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. - Trwają też prace przy nawierzchni na całym na odcinku od ulicy Lubelskiej do ulicy Porannej.

Drogowcy wykonali już także prace związane z budową nowych łącznic ulicy Lubelskiej. Trwają prace związane z budową jezdni wschodniej na dojeździe do nasypu po stronie południowej i północnej wiaduktu nad linią kolejową.

Od Ronda Matki Boskiej Fatimskiej do ulicy Lotniczej rozpoczęły się już także prace przy rozbiórce zachodniej jezdni alei Wojska Polskiego. Wykonano nowe włączenie ulicy Beneta oraz 70 procent drogi zbiorczej po stornie zachodniej, północnego dojazdu do wiaduktu.

Jak już pisaliśmy w ramach tego samego kontraktu przebudowane będzie też rondo imienia księdza Jerzego Popiełuszki, tak zwane rondo kozienickie. Ruszyły już przygotowania do tej części zadania, drogowcy rozpoczęli prace ziemne po stronie południowej.

Na żółkiewskiego też budują

Równolegle prowadzone są prace przy przebudowie odcinka ulicy Żółkiewskiego. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zostały wykonane między innymi roboty związane z budową kanału deszczowego od ulicy Holszańskiej do ulicy Kozienickiej. Trwa budowa kanału deszczowego od ulicy Kozienickiej do ronda księdza Jerzego Popiełuszki.

Ekipy rozpoczęły już też przebudowę wodociągu po stronie południowej ulicy Żółkiewskiego od ulicy Gołębiowskiej do ulicy Wojska Polskiego.

- Wykonano konstrukcję jezdni, roboty brukarskie i nawierzchniowe na jezdni północnej od ulicy Holszańskiej do ulicy Kozienickiej wraz z łącznicą zjazdową z ulicy Żółkiewskiego w ulicę Holszańską - wyjaśnia Dawid Puton.

Wzdłuż ulicy Żółkiewskiego zamontowano już słupy oświetlenia ulicznego, obecnie trwa montaż opraw ledowych.

Po dwie jezdnie

Przypomnijmy, po przebudowie aleja Wojska Polskiego będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, a przy skrzyżowaniach będą też pasy dla pojazdów skręcających.

Tak samo ma wyglądać fragment ulicy Żółkiewskiego od Holszańskiej do ronda Popiełuszki.

W ramach tego samego kontraktu ma być też przebudowana ulica Zwolińskiego, droga wyjazdowa w kierunku Lublina, czyli miejski odcinek krajowej trasy numer 12. Ten etap p[racy jeszcze się nie rozpoczął.

Po przebudowie rondo imienia księdza Jerzego Popiełuszki ma być większe, a przez to będzie bezpieczniejsze, wygodniej będzie przez nie przejechać.

Cały kontrakt jest wart 137,5 miliona złotych. W związku z tym, że aleja Wojska Polskiego i ulica Żółkiewskiego są miejskimi odcinkami drogi krajowej numer 9, a ulica Zwolińskiego krajowej „dwunastki” Radom na prace dostał dotację z budżetu państwa. Od 2018 do 2020 otrzyma w sumie 93 miliony złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie