Budowa hali sportowej w Radomiu. Podwykonawcy dostaną kasę....

  Budowa hali sportowej w Radomiu. Podwykonawcy dostaną kasę. Co dalej?

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Budowa hali sportowej w Radomiu.

  Budowa hali sportowej w Radomiu. ©Michał Nowak

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie będzie płacił Rosa-Budowi. Pieniądze przekaże bezpośrednio podwykonawcom, którzy już dostarczają rachunki nieuregulowane przez głównego wykonawcę. Rosa-Bud podał za to nowy termin zakończenia prac. Wystąpił też o zwiększenie wartości kontaktu.
  Budowa hali sportowej w Radomiu.

  Budowa hali sportowej w Radomiu. ©Michał Nowak

  Przypomnijmy, hala sportowo - widowiskowa przy ulicy Struga w Radomiu zgodnie z pierwotnymi zapisami z umowy miała być gotowa 24 lipca tego roku. Także w lipcu ustalono nowy termin, budynek miał być gotowy 12 listopada. Wykonawcą prac jest konsorcjum, które tworzy Rosa - Bud Radom i Maxto z Krakowa. Przy czym radomska firma jest liderem konsorcjum. Od 13 listopada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nalicza kary za opóźnienia, dotyczą one obu firm. To 45 tysięcy złotych dziennie.

  Dla podwykonawców  Konsorcjum do budowy hali wynajmowało firmy podwykonawcze. Teraz „przejmie” je Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Co to oznacza?

  - Nie będziemy płacili za wykonane prace Rosa - Budowi tylko bezpośrednio podwykonawcom - wyjaśnia Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. - Decyzja zapadła po tym, jak rozesłaliśmy pisma do tych firm i dostaliśmy odpowiedzi z informacją, jakie są zaległości w płatnościach. Teraz sprawdzamy faktury, które otrzymaliśmy, ich zgodność z zapisami w umowie.

  Do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zgłaszają się już także podwykonawcy zatrudnieni przy budowie stadionu przy ulicy Struga. Przypomnijmy to zadanie jest częścią całego zadania, które ma wykonać Rosa - Bud i Maxto.

  Chcą większych pieniędzy  Rosa - Bud wystąpił do Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji o zwiększenie wartości kontraktu. Jak już pisaliśmy za halę i stadion konsorcjum ma dostać około 110 milionów złotych. Wykonawca chce większych pieniędzy, powołuje się przy tym na wzrost cen materiałów oraz podniesienie płacy minimalnej.

  - Według prawników, z którymi się konsultowaliśmy nie ma możliwości zwiększenia kontraktu ze względu na wzrost cen materiałów. Umowa z wykonawca tego nie przewiduje - mówi Grzegorz Janduła. - W grę wchodzi tu tylko ewentualnie wzrost kosztów pracy. Ale wykonawca musi udokumentować swój wniosek przedstawiając między innymi listę płac, listę obecności, wskazać, że te konkretne osoby były zatrudnione przy tym kontrakcie - wyjaśnia Grzegorz Janduła. - Nigdy nie dostaliśmy takich dokumentów.

  Kiedy skończą budowę?  Mimo kłopotów wykonawcy praca na budowie przy ulicy Struga jest kontynuowana. Rosa - Bud przedstawił już też nowy harmonogram prac z terminem ich zakończenia.

  - Mamy harmonogram, ale teraz analizują go nasi inspektorzy nadzoru. Sprawdzają, czy to co zaproponował Rosa - Bud jest realne do wykonania - mówi Grzegorz Janduła. - Kiedy już dostanę od nich informację będą mógł poinformować o nowych terminach.

  Nieoficjalnie wiadomo, że na skończenie hali potrzeba jeszcze trzech, może czterech miesięcy. Zakładając, że wykonawca będzie kontynuował prace.

  Zgodnie z aktualnymi zapisami aneksu do umowy z kolei stadion piłkarski przy ulicy Struga miałby być gotowy w lutym 2019 roku. Czy ten termin zostanie dotrzymany? Już dziś wiadomo, że od kilku miesięcy wykonawca przede wszystkim koncentruje się na hali sportowej. Budowa stadionu też jest opóźniona.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Łukash zagrał w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Top 10 restauracji w Radomiu według portalu TripAdvisor. Gdzie dobrze zjesz?
  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA


  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część I]


  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część II]

  QUIZ.
  Jesteś fanem zespołu IRA? Sprawdź, jak dobrze znasz grupę!

  QUIZ. Co Ty wiesz o zespole Playboys?
  Zobacz, jak igrali ze śmiercią w podradomskim Natolinie. Mężczyzna podniósł szlaban, a samochody przejechały tuż przed pociągiem  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (16) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>