Budowa trasy S12. Konsultacje w gminie Skaryszew bardzo...

  Budowa trasy S12. Konsultacje w gminie Skaryszew bardzo burzliwe. Czego boją się mieszkańcy?

  mk

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Warianty przebiegu trasy S-12 w powiecie radomskim.
  1/3
  przejdź do galerii

  Warianty przebiegu trasy S-12 w powiecie radomskim. ©Archiwum

  W Makowcu odbyła się trzecia tura spotkań informacyjnych w sprawie trasy ekspresowej S12. Konsultacje były bardzo burzliwe, towarzyszyło im wiele emocji.
  Kilkaset osób przyszło na spotkanie z projektantem trasy i przedstawicielem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do sali gimnastycznej w Makowcu.

  Mieszkańcy gminy Skaryszew wychodząc z konsultacji byli bardzo oburzeni. Podobnie jak w przypadku Kowali narzekali na brak odpowiedzi na ważne pytania, które ich najbardziej interesowały. - To spotkanie tak na prawdę nie miało żadnego celu, więc po co te konsultacje się odbywają? - mówiła nam jedna z osób uczestniczących w nich.

  Mieszkańcy gminy podczas spotkania pytali o liczbę wyburzeń gospodarstw po wybudowaniu trasy. - Nie mamy dokładnej liczby, te są zaznaczone na planach sytuacyjnych czerwonymi punktami, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie zostały zaznaczone, bo takie sygnały niedawno dostawaliśmy - mówił projektant trasy ekspresowej podczas spotkania.

  CZYTAJ TAKŻE: Trasa S-12 w regionie radomskim. Burzliwe spotkanie projektantów z mieszkańcami w Kowali

  - Rozumiem, że pracujecie na mapach, ale na nich nie można rozpoznać swoich posiadłości. Jesteście tu trzeci raz, może zobaczcie w jakiej odległości od naszych domów planujecie inwestycje, to nie jest duży wysiłek. Szykujecie coś, co będzie szło po ogrodzeniach naszych domów, a twierdzicie, że nie wiecie o wyburzeniach. Może warto wyjść zza mapy i wyjść do ludzi - pytali ironicznie mieszkańcy. Na ten zarzut ponownie odpowiedział projektant, który stwierdził, że wielokrotnie byli na wizji lokalnej.

  Mieszkańcy pytali o dokładną lokalizację węzłów, które mają być wybudowane bliskich ich miejscowości, szczególnie Makowca i Makowa Nowego. Jak mówiła nam jedna z osób uczestniczących, na to pytanie również mieszkańcy nie otrzymali odpowiedzi. Nawiązywali również do przebiegu łącznika krajowej „dziewiątki” i S12. - Nie znamy dokładnego przebiegu. To jest usytuowane w planie orientacyjnym.

  Paweł Jaskowski z GDDKiA poinformował mieszkańców na spotkaniu, że wciąż mogą przysyłać ankiety dotyczące preferowanego wariantu dróg. Mają na to czas do końca listopada.

  ZOBACZ TAKŻE: Konsultacje w sprawie przebiegu trasy S-12 w Kowali
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY