Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa trasy S7 z Grójca do Warszawy. Oferty do GDDKiA złożyło aż 12 firm

Izabela Kozakiewicz
GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty na budowę odcinka ekspresowej drogi numer 7 między Lesznowolą i Tarczynem. Najniższą cenę, 388,6 miliona złotych zaoferował IDS-BUD, natomiast najwyższą cenę, opiewającą na 500,2 miliona złotych zaproponował Metrostav Polska.

Zwycięzca postępowania najpierw drogę zaprojektuje, później ją wybuduje. Od chwili podpisania umowy będzie miał na to 34 miesiące. Trzeba zaznaczyć, że w trakcie robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych liczonych od 15 grudnia do 15 marca. Podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowano na połowę tego roku.

Zwycięzca przetargu wybuduje 15 kilometrowy odcinek drogi z Lesznowoli do Tarczyna. Na ekspresówkę będzie można wjechać na węzłach: Zamienie, Lesznowola, Antoninów, Złotokłos, Tarczyn Północ i Tarczyn Południe. Powstaną drogi techniczne, mosty, wiadukty, kładki i urządzenia ekologiczne.

Równolegle budowane mają być dwa pozostałe odcinki drogi ekspresowej od obwodnicy Grójca do Tarczyna oraz od Lesznowoli do Warszawy. Umowy na wszystkie odcinki mają być podpisane w połowie tego roku. W sumie nowa trasa ma mieć długość około 29 kilometrów. Po jej wybudowaniu drogą ekspresową pojedziemy z Radomia aż do Warszawy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do budowy ekspresowej trasy numer 7 od obwodnicy Grójca, aż do Warszawy. Został on podzielony na trzy etapy: od węzła Warszawa - Lotnisko do Lesznowoli, Lesznowola - Tarczyn oraz Tarczyn - obwodnica Grójca. Jak pisaliśmy oferty na przebudowę odcinka Tarczyn - Grójec został otwarty przed świętami wielkanocnymi.

Na 28 kwietnia zaplanowano otwarcie ofert na budowę drogi ekspresowej między Warszawą a Lesznowolą. Fragment Grójec - Tarczyn chce budować 14 firm. Najtańsza oferta opiewa na 203 miliony złotych, a najdroższa na 279 milionów złotych.
Prace będą prowadzone równolegle. Każdy z przetargów obejmuje najpierw projekt ekspresówki później jej budowę.

Zadaniem wykonawców będzie wybudowanie dwujezdniowej trasy ekspresowej o łącznej długości około 29 kilometrów. W większości trasa będzie poprowadzona nowym śladem, równoległym do dzisiejszej „siódemki”. Na odcinku od węzła Warszawa Lotnisko do węzła Lesznowola będą dwie jezdnie po trzy pasy ruchu oraz pas dzielący o szerokości pięciu metrów.

Od węzła Lesznowola do obwodnicy Grójca będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz 12 metrowy pas dzielący z rezerwą pod trzeci pas ruchu. Będą budowane kładki dla pieszych, wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt oraz infrastruktura towarzysząca, na przykład drogi techniczne.

ZOBACZ TEŻ: Budowa trasy S7 z Radomia do granicy województwa / echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie