Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budynek dworca autobusowego w Radomiu będzie rozbudowany i przebudowany. Będą funkcje handlowe i hotelowe. Zobacz zdjęcia

Janusz Petz
Janusz Petz
Budynek Dworca PKS w Radomiu ma być rozbudowany i przebudowany.
Budynek Dworca PKS w Radomiu ma być rozbudowany i przebudowany. Antoni Sokołowski
Wciąż nie wiadomo kiedy zostanie przebudowany i oddany do użytku budynek dworca PKS w Radomiu przy ulicy Beliny – Prażmowskiego wraz z sąsiadującym, nieużytkowanym obiektem. Z dokumentów złożonych przez prywatnego właściciela obiektów w Urzędzie Miejskim wynika, że będzie on pełnił funkcje handlowo - usługowe z częścią hotelową.

Budynek dworca autobusowego w Radomiu będzie rozbudowany i przebudowany. Będą funkcje handlowe i hotelowe

Urząd Miejski w Radomiu wydał na wniosek inwestora warunki zabudowy działki przy ulicy Beliny – Prażmowskiego. Inwestycja ma polegać na „zmianie sposobu użytkowania budynku dworca autobusowego na handlowo – usługową z częścią hotelową oraz jego częściowa rozbudowa i nadbudowa wraz z budową miejsc postojowych, murów oporowych oraz pylonu reklamowego”. Nie ma jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę.

Zobacz więcej:

Nie wiemy dokładnie jak będzie wyglądał przebudowany budynek, ale wiadomo, że z wielu względów jest to bardzo dobre miejsce na budynek pełniący zarówno funkcje handlowe jak i usługowe. Obok budynku jest parking zbudowany jeszcze przez samorząd Mazowsza w systemie Park & Ride, gdzie można zostawić samochód i kontynuować podróż pociągiem. Pokonując ścieżką zaledwie kilkadziesiąt metrów dostaniemy się na I peron Dworca PKP Radom Główny.

Przypomnijmy, 5 września 2020 roku odbył się ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, na której znajduje się dworzec PKS w Radomiu. Przedmiotem sprzedaży był sam budynek i część działki, ale nie stanowiska odpraw autobusów. Do zakupu zgłosił się jeden podmiot, który został dopuszczony do przetargu. Nieruchomość została sprzedana po cenie wywoławczej, czyli za 4 487 238 złotych, a wszystkie formalności związane z finalizacją transakcji skończyły się pod koniec ubiegłego roku. Spółka PKP odmówiła ujawnienia szczegółowych informacji o nabywcy nieruchomości.

Zanim doszło do transakcji, w kwietniu 2018 roku, pomiędzy PKP S.A. i PKS w Radomiu zostało podpisanie porozumienie dotyczące sprzedaży nieruchomości, na której znajduje się dworzec. Miało ono na celu uporządkowanie kwestii prawnych związanych z tym terenem, przede wszystkim stanu własnościowego. PKP zostały współwłaścicielem dworca autobusowego w Radomiu w wyniku działań inwestycyjnych prowadzonych w latach 1993-1999. Wówczas przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Radomiu, którego następcą prawnym jest PKS w Radomiu, oraz Polskie Koleje Państwowe – Wschodnia Dyrekcja Kolei Państwowych w Lublinie, poprzednik prawny PKP S.A, przeprowadziły wspólną inwestycją budowy dworca autobusowego w Radomiu.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie