Budżet gminy Jastrząb uchwalony jednogłośnie. Na inwestycje zaplanowano 1,5 miliona złotych

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
W zeszłym roku największym zadaniem w gminie Jastrząb była budowa Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
W zeszłym roku największym zadaniem w gminie Jastrząb była budowa Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Gmina Jastrząb
Udostępnij:
Radni Rady Gminy Jastrząb uchwalili jednogłośnie budżet na 2020 rok. Na inwestycje zaplanowano nieco ponad 1,5 miliona złotych.

Pod koniec grudnia odbyła się sesja Rady Gminy Jastrząb, podczas której, radni debatowali na temat uchwały budżetowej na 2020 rok. Głosowali oni jednomyślnie za projektem uchwały. Wójt Andrzej Bracha chwilę po tym podziękował wszystkim radnym za taką decyzję. Przekonywał, że to ważny budżet. Projekt został również oceniony pozytywnie przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Warszawie.

Dochody, wydatki

Gmina Jastrząb na 2020 rok zaplanowała wydatki na poziomie 26 milionów 274 tysięcy 684 złotych, natomiast dochody to 25 milionów 663 tysięcy 591 złotych. Deficyt w wysokości 611 tysięcy 93 złotych samorząd planuje sfinansować przychodami pochodzącymi z kredytu.

Tak jak w innych gminach, w Jastrzębiu najwięcej pieniędzy pójdzie na oświatę i wychowanie, bo ponad 8,8 miliona złotych, w tym mniej więcej połowa na wynagrodzenia dla pracowników. Ma to związek między innymi z podwyżkami dla nauczycieli. Kolejnym dużym wydatkiem poniesionym przez gminę w 2020 roku będzie rodzina. Na ten dział gmina zaplanowała w budżecie nieco ponad 8,4 miliona złotych. Najwięcej pieniędzy z tego działu pójdzie oczywiście na świadczenia społeczne oraz wychowawcze, w tym między innymi 500 plus. Na nieco mniejszym poziomie plasują się inne wydatki, w tym na przykład na administrację publiczną zaplanowano wydanie kwoty nieco ponad 3,7 miliona złotych, na transport 1,4 miliona złotych, a na gospodarkę komunalną ponad 870 tysięcy złotych.

Jakie inwestycje?

Na wydatki majątkowe, czyli inwestycje, gmina zaplanowała w tegorocznym budżecie nieco ponad 1,5 miliona złotych. Najwięcej zadań zaplanowano w związku z budową, czy przebudową dróg oraz chodników. Największym zadaniem będzie drugi etap budowy chodnika przy drodze gminnej w Gąsawach Rządowych Niwach. Na tel cel zaplanowano 480 tysięcy złotych. Wśród zadań mających na celu poprawę infrastrukturę znalazły się też: przebudowa drogi gminnej przy ulicy Zamoście w Jastrzębiu (350 tysięcy złotych), przebudowa drogi powiatowej na odcinku Lipienice - Wola Lipieniecka Mała (200 tysięcy), budowa chodnika przy drodze powiatowej Dobrut - Śniadków - Lipienice (50 tysięcy). 103,5 tysiąca złotych pójdzie na budowę Otwartej Strefy Aktywności w Lipienicach Górnych. Gmina zajmie się również budową sieci wodociągowej rozdzielczej na ulicy Sportowej w Jastrzębiu (55,668 złotych) i kupi koparkę za 320 tysięcy złotych.

Extazy w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie