Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski Mazowsza. Głosowanie przedłużone! Jakie są projekty z regionu radomskiego?

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
Mazowsze jest jednym z pierwszych województw, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego. Na ten cel samorząd województwa przeznaczył 25 milionów złotych. Uwaga, przedłużono termin głosowania do wtorku 17 listopada do godziny 3.15!

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza rozpoczęło się 26 października i potrwa do wtorku 17 listopada do godziny 3.15. Do tej pory w Budżecie Obywatelskim Mazowsza zagłosowało już blisko 32,2 tys. osób. Mieszkańcy, którzy jeszcze nie wybrali swoich faworytów, mają na to nieco więcej czasu.

Przedłużenie głosowania jest wynikiem przerwy w dostępności do strony bom.mazovia.pl, która miała miejsce 15 listopada w godz. 19.00-22.15. Jak podkreśla rzeczniczka prasowa urzędu marszałkowskiego Marta Milewska, była to awaria infrastruktury firmy, od której dostawca systemu wynajmuje serwery.

– To sytuacja, na którą nie mieliśmy żadnego wpływu. W przypadku awarii systemu informatycznego głosowanie jest przedłużone o czas jej trwania. Zachęcam do wykorzystania dodatkowego czasu i zadecydowania, które inwestycje zostaną wykonane w przyszłym roku ze środków z budżetu Mazowsza – dodaje Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie. Przypomnijmy, że odbywa się ono wyłącznie internetowo. Klikając w galerię możecie zobaczyć jakie projekty zgłoszono w regionie radomskim oraz ile może kosztować ich realizacja.

Dużo projektów

Projekty dotyczące naszego regionu to: zakup karetek transportowych dla Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Obecne ambulanse są bardzo wyeksploatowane. Jest szansa na kupno dwóch karetek.

To jednak nie wszystkie projekty. Wśród nich jest Wojewódzki Festiwal Zespołów Rockowych imienia Andrzeja Siewierskiego - „Rock na zamku”. Impreza ma odbyć się w Szydłowcu, oprócz Azyl P., może pojawić się Lady Pank, Perfect, czy Bajm. Impreza może odbyć się w lipcu przyszłego roku. Koszt realizacji tego zadania to około 145 tysięcy 400 złotych.

Wśród zgłoszonych projektów dotyczących powiatu radomskiego są: modernizacja chodnika przy ulicy Piłsudskiego w Pionkach, remont ma objąć 215 metrów od skrzyżowania z ulicą Zwoleńską do granic miasta w kierunku miejscowości Laski. Koniec prac w lipcu 2021. Jest też pielęgnowanie wartości kulturalnych Województwa Mazowieckiego poprzez wsparcie działań Orkiestry Dętej. Koncerty orkiestr dętych i warsztaty dla dzieci i młodzieży odbędą się w Jedlińsku. Te miałyby się odbyć w czerwcu 2021. Koszt 24 tysiące złotych.

Projekty, które dotyczą Radomia, to: warsztaty artystyczno-multimedialne „Na musicalovo” w Amfiteatrze, doposażenie w nowoczesny sprzęt pracowni rentgenografii w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu, profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w wieku 3-5 lat w przedszkolach publicznych i prywatnych, szkolenie profilaktyczne kierowców w wieku 25 - 59 lat w ośrodku ruchu drogowego. Jest też muzealny mini-ogród botaniczny na dziedzińcu Muzeum imienia Jacka Malczewskiego oraz wykorzystanie deszczówki, które ma polegać na wykonaniu szeregu systemów zbierania wody deszczowej z budynków użyteczności publicznej, a w szczególności z Oddziału w Radomiu Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy z siedzibą w Płocku.

Jakie zasady?

Każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego może oddać dwa głosy - jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 roku.

Po wybraniu projektów głosujący zostanie poproszony o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania (wyłącznie nazwy miejscowości i nazwy powiatu) oraz numeru telefonu komórkowego, posłuży on do weryfikacji poprawności oddania głosu. Na ten numer głosujący utrzyma kod weryfikacyjny, który powinien wprowadzić do systemu. Strona, na którą należy wejść, aby oddać głos to: bom.mazovia.pl. Tam znajdziemy instrukcję krok po kroku.

Osobom nie posiadającym telefonu komórkowego Urząd Marszałkowski zapewnia możliwość oddania głosu w punktach informacyjnych w siedzibie Urzędu i w delegaturach, z zachowaniem ograniczeń wynikających ze stanu epidemii. Osoby, które zechcą skorzystać z tej możliwości są proszone o wcześniejsze telefoniczne umówienie się.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie