Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski Mazowsza. Zgłoszono 50 projektów z regionu radomskiego. Czego dotyczą?

Iza Sawicka
Iza Sawicka
W ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza Mazowiecki Szpital Specjalistyczny wzbogacił się o dwie karetki transportowe. To dzięki mieszkańcom, którzy głosowali na ten projekt w BOM-ie.
W ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza Mazowiecki Szpital Specjalistyczny wzbogacił się o dwie karetki transportowe. To dzięki mieszkańcom, którzy głosowali na ten projekt w BOM-ie. Archiwum Echa Dnia
Mieszkańcy regionu radomskiego zgłosili aż 50 projektów do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Teraz oceniane są merytorycznie, a listę pomysłów obywatelskich, na które będzie mogli oddać swój głos poznamy 24 maja.

50 projektów z regionu radomskiego zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Z dniem 27 lutego upłynął termin składania projektów do trzeciej już edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W tym roku wpłynęło ich aż 329. To o wiele więcej niż w latach ubiegłych.

- To bardzo dobry wynik! Z roku na rok liczba zgłaszanych projektów rośnie. To pokazuje jedno, mieszkańcy Mazowsza chcą aktywnie decydować o tym, co się dzieje i co powstaje na terenie naszego regionu - mówi Dam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Najwięcej projektów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłosili mieszkańcy regionu radomskiego. Łącznie jest ich 50.

- Aż 50 pomysłów z regionu radomskiego zasiliło pulę podregionalną. Wśród nich projekty dotyczące zdrowia, kultury, transportu, ale też pomocy społecznej czy bezpieczeństwa publicznego. Liczę, jak najwięcej z nich przejdzie ocenę merytoryczną. Trzymam kciuki - mówi Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego.

Spośród wszystkich projektów zgłoszonych do BOM-u najwięcej, bo aż 69 dotyczy kultury, ochrony zabytków i opieki nad nimi. Drugimi najczęściej zgłaszanymi przedsięwzięciami były te związane z promocją i ochroną zdrowia oraz transportem zbiorowym i drogami publicznymi (wpłynęło po 58 projektów w ramach każdego zadania). Nieco mniej, bo 57 projektów wpłynęło w kategorii edukacja publiczna. 25 pomysłów dotyczy kultury fizycznej i turystyki, 23 - bezpieczeństwa publicznego, 12 - zagospodarowania przestrzennego, 11 - ochrony środowiska, 7 - pomocy społecznej, 4 - wspierania rodzin i systemu pieczy zastępczej, 3 - tworzenia warunków rozwoju gospodarczego, a 2 - modernizacji terenów wiejskich.

Obecnie wszystkie zgłoszone projekty przechodzą ocenę merytoryczną. Informację o tym, które z nich trafią na listę do głosowania, otrzymamy 24 maja. Głosowanie na nie rozpocznie się natomiast 30 maja i potrwa do 19 czerwca. Wyniki głosowania poznamy z kolei 30 czerwca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie