Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski Radomia na 2021 rok. Czas na składanie wniosków od 15 lutego

ik
Z pieniędzy budżetu obywatelskiego wybudowana została między innymi siłownia na Ustroniu.
Z pieniędzy budżetu obywatelskiego wybudowana została między innymi siłownia na Ustroniu. archiwum Echa Dnia
Warto już rozpocząć przygotowania wniosków do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Od 15 lutego Urząd Miejski zacznie je przyjmować od mieszkańców. Czas na złożenie dokumentów będzie tylko do 1 marca.

W 2021 roku budżet obywatelski ma stanowić 0,5 procent wydatków gminy. W przypadku Radomia będzie to 6,2 miliona złotych do podziału pomiędzy zwycięskie projekty.

Gdzie złożyć wniosek

Wniosek do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Radomia. Wzory druków są dostępne między innymi na stronie internetowej www.konsultacje.radom.pl. za jej pośrednictwem można także złożyć wypełniony formularz.

Będzie to można zrobić także w stałych punktach na terenie miasta. Wnioski można składać w: Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego przy ulicy Kilińskiego 30 w godzinach 7.30-16.30; Biurze Rady Miejskiej , ulica Rynek 1 w godzinach 7.30-15.30; Referacie Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Struga 1, w godzinach 7.30-19; Referacie Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miejskim, pokój 104, wejście od ulicy Żeromskiego 53 w godzinach 7.30-15.30 oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Rwańskiej 16. w godzinach 8-16.

Wnioski będą przyjmowane także w punktach mobilnych, które będą uruchamiane po 15 lutego w różnych częściach miasta.

Później będzie głosowanie

Do 26 maja mamy poznać ostateczną listę projektów, które wezmą udział głosowaniu mieszkańców.

Samo głosowanie będzie trwało od 1 do 21 czerwca. Urny będą wystawione w wyznaczonych miejscach, ale także w punktach mobilnych. Głos będzie można oddać także poprzez stronę internetową www.konsultacje.radom.pl. A zwycięzców Urząd Miejski przedstawi do 20 lipca.

Projekty zostaną podzielone na cztery kategorie. Pierwsza to najmniejsze projekty, których wartość wyniesie do 50 tysięcy złotych. Na nie miasto przeznaczy 900 tysięcy złotych. 2,1 miliona złotych będzie na projekty o wartości od 50 do 400 tysięcy złotych. Trzecią grupę będą stanowiły projekty, których realizacja będzie kosztowała ponad 400 tysięcy złotych. Na nie też zarezerwowano 2,1 miliona złotych. Ostatnią kategorię stanowią projekty zgłaszane przez miejskie instytucje, na przykład szkoły. Na realizację ich pomysłów zarezerwowano 1,1 miliona złotych.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie