Campeon.pl Liga Okręgowa. Spadkowicz z IV ligi za mocny. Centrum Radom - LKS Promna 1:2

Łukasz Kościelniak
Piłkarze Centrum Radom (w zielonych koszulkach) po zaciętym spotkaniu ulegli spadkowiczowi z IV ligi - LKS-owi Promna (w czerwonych koszulkach) 1:2. Łukasz Kościelniak
Kiepsko nowy sezon Campeon.pl Ligi Okręgowej rozpoczęli piłkarze Centrum Radom. Ekipa grającego trenera Marcina Wiatraka uległa na własnym boisku spadkowiczowi z IV ligi - LKS-owi Promna 1:2.

Zespół z Promnej przed tym spotkaniem był dużą niewiadomą. Po spadku w kadrze doszło do zmian kadrowych, ale trenerowi Pawłowi Potentowi udało się zbudować dobrą drużynę. Pierwsze minuty były wyrównane, a gra toczyła się głównie w środku pola. W 18. minucie świetnym przerzutem piłki Przemysława Zakrzewskiego uruchomił Adrian Jaśkiewicz, ale snajper "Centralnych" uderzył minimalnie obok słupka. Dziesięć minut później blisko gola był Karol Kasprzyk, ale jego uderzenie głową w ostatniej chwili z linii bramkowej wybili defensorzy LKS-u, a kilkadziesiąt sekund później dobrą interwencją po strzale Wojciecha Kupca popisał się bramkarz Promnej. Kilka chwil później z bramki cieszyli się goście. W 31. minucie z rzutu wolnego pięknym, technicznym uderzeniem popisał się Maciej Bubiec i choć Michał Kula próbował interweniować to ostatecznie nie zdołał odbić futbolówki. Promna poszła za ciosem i 60 sekund później gola mógł zdobyć Michał Orłowski, ale głową uderzył minimalnie niecelnie.

W drugiej połowie emocji też nie brakowało. W 49. minucie tuż sprzed szesnastki z rzutu wolnego uderzył Kupiec, ale znów dobrą interwencję zanotował Adam Filipiuk. Kilka minut później niewiele pomylił się Zakrzewski. Centrum atakowało, ale w 59. minucie wynik podwyższyli goście - po dośrodkowaniu Bartłomieja Sadzika jeden z defensorów gospodarzy skierował piłkę do własnej siatki. W 76. minucie swojej szansy nie wykorzystał Orłowski, którego strzał z kilku metrów obronił Kula. 180 sekund później groźnie z woleja huknął Robert Grylak, a chwilę później obok bramki uderzył Zakrzewski. Podobnie zakończyła się też jego ponowna próba oraz strzał Kasprzyka. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to goście mogli cieszyć się z bardzo cennej zdobyczy punktowej. Dla Centrum to druga porażka w oficjalnym meczu - przypomnijmy, że przed tygodniem zespół Marcina Wiatraka uległ w pucharowym meczu A-klasowej Iskrze Gózd.

- Bardzo cenne zwycięstwo, bo w bólach gromadziliśmy tę kadrę. Każdy kolejny tydzień będzie działał na naszą korzyść. Mecz mógł się zakończyć różnie, obydwie drużyny miały swoje szanse. Uważam, że to zwycięstwo jest zasłużone i musimy zrobić wszystko, żeby tą serię kontynuować - powiedział Paweł Potent, szkoleniowiec LKS-u Promna.

- Ciężko coś powiedzieć o tym spotkaniu. Sami strzeliliśmy sobie dwie bramki, potem gonimy, mamy sytuacje, ale nic nie chce wpaść. Szkoda, bo uważam, że na remis spokojnie zasłużyliśmy. To jest jednak piłka, jeśli przeciwnik wykorzystuje twoje błędy, a ty nie to przegrywasz. LKS mądrze się bronił i nie pozwolił nam na stworzenie większego zagrożenia. Boli nas fakt, że to druga porażka w tym sezonie. Co może być tego przyczyną? Myślę, że fakt, że te przygotowania nie były takie optymalne, każdy wracał w innym terminie. Nie ma się jednak co tłumaczyć, bo większość drużyn funkcjonuje podobnie jak my. Brakuje nam trochę szczęścia, żeby to wszystko zaskoczyło, ale mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej - skomentował Marcin Wiatrak, grający trener Centrum Radom.

W następnej kolejce Centrum zagra na wyjeździe z Gryfem Policzna (sobota, godzina 17), a LKS Promna przed własną publicznością podejmie Jodłę Jedlnia-Letnisko (sobota, godzina 11).

Centrum Radom - LKS Promna 1:2 (0:1)
Przemysław Zakrzewski 66' - Maciej Bubiec 31', samobójcza 59'.

Centrum: Kula - Kupiec, Wiatrak, Pacyna, Grylak - Tworek, Blank, Paliwoda (46' Hebda) (58' Kozakiewicz), Jaśkiewicz - Zakrzewski, Kasprzyk.

LKS: Filipiuk - Okoko (90+2' Sikorski), Zawadzki, Dąbrowski, Machalski - Trzaska, Potrzebowski, Sadzik, Kulej (70' Bienias), Bubiec - Orłowski.