Campeon.pl Liga Okręgowa. W środę ruszył nowy sezon. Grad bramek w Kazanowie, Energia szczęśliwie remisuje z Powiślanką

Łukasz Kościelniak
Sezon 2019/2020 w Campeon.pl Lidze Okręgowej rozpoczął się w Radomiu, gdzie miejscowe Centrum (w zielonych koszulkach) mierzyło się ze spadkowiczem z IV ligi - LKS-em Promna (czerwone koszulki). Łukasz Kościelniak
W środę rozpoczął się nowy sezon Campeon.pl Ligi Okręgowej. Na bieżąco będziemy uaktualniali wyniki poszczególnych pojedynków!

Centrum Radom - LKS Promna 1:2 (0:1)
Przemysław Zakrzewski 66' - Maciej Bubiec 31', samobójcza 59'.

Centrum: Kula - Kupiec, Wiatrak, Pacyna, Grylak - Tworek, Blank, Paliwoda (46' Hebda) (58' Kozakiewicz), Jaśkiewicz - Zakrzewski, Kasprzyk.

LKS: Filipiuk - Okoko (90+2' Sikorski), Zawadzki, Dąbrowski, Machalski - Trzaska, Potrzebowski, Sadzik, Kulej (70' Bienias), Bubiec - Orłowski.

***

Powiślanka Lipsko - Energia Kozienice 2:2 (1:0)
Jacek Rożek, Jakub Cieciura - Bartłomiej Książek 90', 92'.

Powiślanka: Kuszaj - Zięba, Cieciura, Włoszczak, Głowacki (88' Bąk), Bajor, Ogonowski, Borcuch (65' Król), Sorbian (65' Gajos), Gardynik, Rożek.

Energia: Majos - Wasilewski, Wójcik (75' Gugała), Książek, Kalinka, Czerwiński, Lament, Ośka (62' Maciąg), Osiak, Grot, Skowroński (62' Fusiek).

Gospodarze mogą mówić o bardzo dużym pechu. Z przebiegu spotkania byli ekipą lepszą, po bramkach Jacka Rożka i Jakuba Cieciury prowadzili 2:0 i wydawało się, że dowiozą ten rezultat do końca. Zwłaszcza, że spadkowicz z IV ligi miał problemy z kreowaniem akcji ofensywnych. Energia grała jednak do końca i w 90. minucie po błędzie defensywy kontaktowego gola zdobył Bartłomiej Książek. Goście poszli za ciosem i dwie minuty później ten sam gracz doprowadził do wyrównania.

***

Jodła Jedlnia-Letnisko - Zawisza Sienno 4:1 (3:0)
Kamil Skowroński 8', 24', 48', Grzegorz Lipka 19' - Michał Klaus 51' (k).

Jodła: Michałek - M. Gromski, P. Gromski, Lipka, Skórnicki (75' Gałan), Winiarski (55' Pełka), Orczykowski (88' Paprocki), Rutka, Jonczyński, Skowroński, Cierzuch (82' Szwaczka).

Zawisza (wyjściowy skład): Chadała - Rożniata, Tusiński, Kłos, Strąk, S. Klaus, Pucułek, Sus, Bańcerowski, M. Klaus, Sitek.

Mecz bez większej historii. Jodła Jedlnia-Letnisko odniosła pewne i zasłużone zwycięstwo, prowadząc już do przerwy 3:0. Jak powiedział nam szkoleniowiec Zawiszy, Krzysztof Sieczka, jego zespół przystąpił do tego spotkania mocno osłabiony, ponieważ kilku piłkarzy z powodu pracy nie mogło zagrać w środowym pojedynku.

***

Iłżanka Kazanów - Mazowsze Grójec 3:3 (1:2)
Miłosz Dębski 33', 75', Damian Karls 65' - Nikodem Jemioł 2', Daniel Złoch 5', 89'.

Iłżanka: Styczeń - Trojanowski, Dypa, Wróblewski, P. Cheda, Chmielewski, Karls, Rojek, Ginał, Dębski, Michalik (80’ Rutkowski).

Mazowsze: Makarov - Gotlib, Złoch, Lisiecki, Nojek (72' Żebrowski), Skrzycki (51' Sobczak), Prasek (38' Filewski), Sieczko, Jemioł (60' Poczek), Czerepok, Trawiński.

To był prawdopodobnie najbardziej emocjonujący mecz tej kolejki. Goście już po pięciu minutach i bramkach Nikodema Jemioła i Daniela Złocha prowadzili 2:0. Iłżanka nie poddała się i jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie zanotował Miłosz Dębski. Potem czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Mazowsza, Denys Makarov. Ekipa Pawła Lewandowskiego za sprawą Damiana Karlsa i ponownie Dębskiego wyszła na prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do Złocha, który tuż przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał stan meczu.

- W tym spotkaniu przeszliśmy drogę z piekła do nieba i z nieba do piekła. Szkoda, ale gramy dalej. Pokazaliśmy charakter i zdobyliśmy cenny punkt z jednym z kandydatów do awansu. Przed meczem taki rezultat bralibyśmy w ciemno - powiedział Zbigniew Owczarek, kierownik Iłżanki.

***

Zwolenianka Zwoleń - Gryf Policzna 0:2
Maurycy Dąbrowski 17', Robert Kowalkowski 52' (k).

Zwolenianka: Bochniewski - Gryczka, Żdżalik, Adamczyk, Trybała, Szczepański, Grabowski, Królicki, Kopeć, Walaszczyk, Karasiński oraz Stempień, Lustra, Borkowski.

Gryf: Kowalczyk - Gajda, Tęcza, Prokop (76' Zarzeczny), Markowski (72' Dębowski), Singa, Chwiszczuk (86' Kisiel), Leszczyński (74' Olczak), Alot, Dąbrowski (25' Kłos), Kowalkowski.

- Zapłaciliśmy frycowe w tym meczu, bo z przebiegu meczu nie byliśmy zespołem słabszym. Nie weszliśmy dobrze w ten mecz i to odbiło się na naszej postawie w kolejnych minutach. Mieliśmy swoje sytuacje, ale niestety byliśmy bardzo nieskuteczni - powiedział Paweł Pilecki, prezes Zwolenianki.

- Ciężko nam się grało, bo murawa w Zwoleniu jest w fatalnym stanie. To spowodowało, że nie mogliśmy zagrać takiego futbolu jaki preferujemy. Mimo to cieszę się ze zwycięstwa, bo wygraliśmy pewnie i na start punkty są najważniejsze. Musimy jeszcze się zgrać i z każdym kolejnym meczem będziemy prezentować się coraz lepiej. Nikomu tutaj nie będzie łatwo się grało - skomentował Dariusz Kęska, szkoleniowiec Gryfu Policzna.

***

Pilica Nowe Miasto - Zamłynie Radom 2:3 (1:0)
Kacper Gregorczyk 44', Kamil Wójcik 85' - Mateusz Kubica 49', Łukasz Jopek 55', Daniel Barzyński 65'.

Pilica (wyjściowy skład): Warda - Dziuba, Krzemiński, K. Karwowski, Nieszporek, Gregorczyk, Krzanowski, Grudzień, Dworakowski, P. Karwowski, Wójcik.

Zamłynie: Prasek - Szary, Jopek, Borkowski, Kubica, Bawor (76' Stępniewski), Kośmiński, Oparcik (64' Kiraga), Popiel (50' Szubiński), Midziołek (85' Chudziński), Barzyński (85' Grygiel).

- Pilica niczym nas nie zaskoczyła, spodziewaliśmy się trudnego i twardego meczu, i tak też było. Gospodarze strzelili nam gola do szatni, ale my po przerwie wyszliśmy mocno zmotywowani i szybko wyrównaliśmy, a potem sami objęliśmy prowadzenie. Bardzo dobre zawody rozegrał golkiper Pilicy, który wielokrotnie uchronił swoją drużynę przed stratą gola - mówił prezes Zamłynia, Piotr Pluta.