Cerrad Czarni Radom po raz drugi w pojedynku sparingowym pokonali pierwszoligowy Ślepsk Suwałki

Michał Nowak
Cerrad Czarni Radom wygrali drugi sparing z pierwszoligowym Ślepskiem Suwałki.
Cerrad Czarni Radom wygrali drugi sparing z pierwszoligowym Ślepskiem Suwałki. Tadeusz Klocek
Cerrad Czarni Radom w drugim sparingu ze Ślepskiem Suwałki ponownie okazali się lepsi od pierwszoligowego rywala. Szkoleniowcy umówili się na rozegranie czterech partii i radomianie wygrali 4:0.

Cerrad Czarni Radom - Ślepsk Suwałki 4:0 (25:21, 25:22, 25:20, 25:16)
Cerrad Czarni: Giger, Żygałow, Żaliński, Kwasowski, Ostrowski, Huber, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Filip, Fornal, Rybicki.
Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Kapajew, Skrzypkowski, Macyra, Rudziewicz, Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Laskowski.

Radomianie rozpoczęli to spotkanie w nieco zmienionym składzie w stosunku do środowego meczu, a więc z Maksymem Żygałowem w ataku, Wojciechem Żalińskim i Kamilem Kwasowskim w przyjęciu. Jedynymi zawodnikami, którzy rozegrali cały pojedynek zarówno w środę, jak i w czwartek, byli rozgrywający Reto Giger oraz środkowi Norbert Huber i Michał Ostrowski, którzy na ten moment nie mają zmienników - środkowy Alen Pajenk i rozgrywający Dejan Vincić przebywają bowiem na mistrzostwach świata we Włoszech i Bułgarii.

Od początku miejscowi dyktowali warunki. Szybko osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymywali do końca seta zakończonego skutecznym atakiem Żygałowa po kontrataku. Druga odsłona nie przyniosła zmiany obrazu gry. Różnica była taka, że przewaga Cerradu Czarnych była jeszcze bardziej okazała (12:5, 17:12). W końcówce pierwszoligowiec z Suwałk nieco zmniejszył stratę (21:18, 24:22), a mocno przyczynił się tego Kamil Skrzypkowski i jego mocna zagrywka. Ostatecznie jednak radomianie wygrali do 22.

Podobnie jak w środę, sztab szkoleniowy radomskiej ekipy, po drugim secie wymienił atakującego i przyjmujących, dlatego też na parkiecie zameldowali się Michał Filip, Tomasz Fornal i Jakub Rybicki. Po początkowych małych problemach w tym secie, Cerrad Czarni złapali odpowiedni rytm i z każdą minutą zyskiwali przewagę. Wygrali po autowym serwisie Skrzypkowskiego 25:20.

Trenerzy umówili się na rozegranie czterech partii, dlatego mecz nie dobiegł końca mimo prowadzenia radomian 3:0. Ta odsłona jednak przebiegiem nie odbiegała od poprzednich. Radomianie szybko wypracowali przewagę, którą utrzymywali (16:9) i zakończyli to spotkanie zwycięstwem 4:0.