Cerrad Enea Czarni Radom długo czekali na wygraną i wreszcie się udało!

Sylwester Szymczak
Robert Prygiel, trener radomskich siatkarzy
Robert Prygiel, trener radomskich siatkarzy plusliga.pl
Po serii czterech porażek z rzędu, siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom wreszcie zaznali smaku wygranej. Pokonali MKS Będzin w Sosnowcu.

MKS BĘDZIN - CERRAD ENEA CZARNI RADOM 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 17:25)

MKS: Thiago, Sobański, Schmidt, Faryna, Santana, Kalembka, Gregorowicz (libero) oraz Ratajczak, Godlewski, Teklak.
Czarni: Kędzierski, Sander, Dryja, Konarski, Loh, Ostrowski, Masłowski (libero) oraz Gąsior, Josifow.

Po serii porażek radomscy siatkarze jechali do ostatniej drużyny w tabeli. Koniecznie chcieli się przełamać i przerwać serię słabych występów. Nie było to łatwe spotkanie, bo Będzin mimo pozycji w lokacie postawił się radomskiej ekipie i po dwóch setach było 1:1. Po wyrównanej walce Czarni wygrali w trzecim secie i w kolejnym też okazali się lepsi. Zdobyli cenne i bardzo ważne trzy punkty, bo ciężko wyobrazić sobie atmosferę w drużynie, gdyby się nie udało wygrać właśnie z przecietnym Będzinem.

MVP meczu: Dawid Konarski (Cerrad Enea Czarni Radom).